Γήπεδο: Βοηθητικό Παγκρήτιου σταδίου Σκόρερ: Μαυρουδής 16’, 40’ – Αποσκίτης 32’ Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ Με την πρώτη ουσιαστική επίσκεψη στα καρέ των φιλοξενο...

Γήπεδο: Βοηθητικό Παγκρήτιου σταδίου
Σκόρερ: Μαυρουδής 16’, 40’ – Αποσκίτης 32’

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Με την πρώτη ουσιαστική επίσκεψη στα καρέ των φιλοξενουμένων, οι ποδοσφαιριστές του Εργοτέλη προηγήθηκαν στο σκορ στο 16ό λεπτό με την προβολή του Μαυρουδή, έπειτα από την σέντρα του Καρυωτάκη από τα αριστερά.
Στο 27’ ο Πετράκης θα δοκιμάσει το πόδι του από μακριά αλλά η μπάλα θα φύγει πάνω από τα δοκάρια του Δασκαλάκη.
Πέντε λεπτά αργότερα ο Στεφανής με μια πολλή όμορφη ενέργεια από τα δεξιά πάσαρε στον Αποσκίτη και αυτός με ένα μονοκόμματο σουτ πάνω στην κίνηση θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Δασκαλάκη.
Στο 40ό λεπτό ο Θεοδωρίδης θα συνεργαστεί άψογα με τον Πηγιάκη, αυτός θα πασάρει τη μπάλα με τη μια στον Μαυρουδή που με πλασέ πάνω στην κίνηση θα κάνει το 2-1.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Έξι λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ένα δυνατό σουτ του Ρουμπάκη θα περάσει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Δασκαλάκη.
Στο 55ό λεπτό της αναμέτρησης ο Φρατζεσκάκης θα υποπέσει σε λάθος, μιας και η μπάλα χτύπησε στο χέρι του, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να καταλογίζει το πέναλτι. Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Φραγκουλάκης, αλλά θα στείλει τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του γκολκίπερ του Αστέρα.
Ο προπονητής του Εργοτέλη έβαλε αρκετά νέα παιδιά μετά το 60ό λεπτό, με αποτέλεσμα να πέσει αισθητά ο ρυθμός του αγώνα με την τελευταία φάση να πραγματοποιείται στο 80ό λεπτό όταν η κάθετη πάσα του Κοιλιάρα Ι. είχε αποδέκτη τον Καρέλη, ο οποίος σούταρε αλλά ο τερματοφύλακας του Αστέρα απέκρουσε θεαματικά.

Για τον Εργοτέλη (Νίκος Καραγεωργίου) αγωνίστηκαν στο σημερινό φιλικό οι: Δασκαλάκης (τερμ.), Γιαλούσης, Καρυωτάκης, Κεφαλούκος, Ανυφαντάκης, Πηγιάκης, Φραγκουλάκης, Θεοδωρίδης, Κουτσιανικούλης, Μαυρουδής, Μπουντιμίρ, Κοιλιάρας Ι., Καρέλης, Χρυσοφάκης και Δρακούλης.

Για την ομάδα του Αστέρα Ρεθύμνου (Γιάννης Πετράκης) αγωνίστηκαν οι: Μπακόπουλος (τερμ.), Γαρτζολάκης (τερμ.), Βογιατζιδάκης (τερμ.), Κασέλας, Κατσαμάς, Τσακάλης, Τσιμπανάκος, Μικρόπουλος, Φρατζεσκάκης, Πετράκης, Χάμε, Κολυβάκης, Αποσκίτης, Ρουμπάκης, Στεφανής.

*Οι ποδοσφαιριστές που αγωνίστηκαν σε ολόκληρο το 90λεπτό του χθεσινού ματς με τον ΟΦΗ έκαναν αποθεραπεία.

**Αύριο οι ποδοσφαιριστές του Εργοτέλη έχουν ρεπό, ενώ, μεθαύριο, Τετάρτη, έχουν διπλή προπόνηση. Το πρωί στις 8:30 και το απόγευμα στις 5:30.