Θετικές εντυπώσεις άφησαν οι ποδοσφαιριστές του Εργοτέλη στο σημερινό φιλικό παιχνίδι που ήταν προγραμματισμένο να γίνει στις 18:00 στο βοηθητικό γήπεδο του Π...

Θετικές εντυπώσεις άφησαν οι ποδοσφαιριστές του Εργοτέλη στο σημερινό φιλικό παιχνίδι που ήταν προγραμματισμένο να γίνει στις 18:00 στο βοηθητικό γήπεδο του Παγκρήτιου σταδίου με αντίπαλο τον Αετό Ανωγείων.
Η ομάδα του κ. Καραγεωργίου είχε την κατοχή της μπάλας καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνος και δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα η εστία του Αθανασίου.
Αξίζει να αναφέρουμε ότι τα ημίχρονα του παιχνιδιού ήταν 40α λεπτά, και όχι το καθιερωμένο 45 λεπτό.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 17’ σουτ του Λάγκο, διώχνει σε κόρνερ ο γκολκίπερ του Αετού.

Στο 23’ κεφαλιά του Λάγκο, μπλοκάρει ο Καλομοίρης Μ.

Στο 28’ σουτ του Κοιλιάρα Δ., πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του τερματοφύλακα.

Στο 29’ ωραία-μπαλιά τρύπα- του Πηγιάκη στον Κουτσιανικούλη, σουτ του τελευταίου, η μπάλα πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι.

Στο 32’ μπαλιά του Μιλάντιν στον Κουτσιανικούλη, σουτ του τελευταίου πάνω στην κίνηση, η μπάλα θα φύγει λίγο άουτ.

Στο 38’ σέντρα του Λάγκο από τα αριστερά, κεφαλιά του Κουτσιανικούλη, από το ύψος της μικρής περιοχής, η μπάλα θα χτυπήσει στο αριστερό κάθετο δοκάρι.

Στο 40’ μπαλιά του Κοιλιάρα στη πλάτη της άμυνας του Αετού, ο Μαυρουδής, περνώντας και τον γκολκίπερ, θα ανοίξει το σκορ. 1-0.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Στο 41’ μπήκαν για τον Εργοτέλη οι:

Ανυφαντάκης Γ. στη Θέση του Γιακουμάκη
Γιαλούσης στη Θέση του Χελά
Καρέλης στη Θέση του Ματθαιάκη

Στο 41’ μπήκαν για τον Αετό οι:

Σερέτης (τερμ.) στη θέση του Καλομοίρη Μ. (τερμ.)
Καλομοίρης Γ. στη θέση του Χαχλιούτη
Καραβιώτης στη Θέση του Σαλούστρου
Χασάν
στη Θέση του Φασουλά
Καραδάκης
στη Θέση του Κακουδάκη

Στο 42’ κάθετη πάσα του Κουτσιανικούλη, η μπάλα πάει στο δεύτερο δοκάρι, εκεί όπου ο Κοιλιάρας με ένα δεξί ευθύβολο σουτ θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Στο 55’ θα μπει ο Σπαχής στη Θέση του Βασιλάκη και ο Οικονομάκης Φ. στη Θέση του Καλομοίρη Χ.

Στο 60’ ο Γιακουμάκης θα περάσει στη θέση του Πηγιάκη και ο Χελά στη θέση του Κοιλιάρα Δ.

Στο 65’ κάθετη πάσα του Γιακουμάκη στον Καρέλη, αυτός θα πλασάρει και θα κάνει το 3-0.

Στο 66’ κάθετη πάσα του Κουτσιανικούλη στον Καρέλη, ο τελευταίος με πλασέ θα κάνει το 4-0.

Στο 67’ θα μπει ο Ξυλούρης στη θέση του Μασέλη.

Στο 68’ σκαφτό σουτ εκτός περιοχής του Γιακουμάκη, η μπάλα θα πάει στο αριστερό παραθυράκι της εστία του τερματοφύλακα του Αετού, κάνοντας το 5-0.

Στο 71’ σουτ του Μαυρουδή, ο Σερέτης θα μπλοκάρει.

Εργοτέλης
: Αθανασίου, Μιλάντιν, Ματθαιάκης, Κεφαλούκος, Χελά, Κοιλιάρας Δ., Πηγιάκης, Γιακουμάκης, Λάγκο, Μαυρουδής, Κουτσιανικούλης

Αετός
Ανωγείων: Καλομοίρης Μ., Χαχλιούτης, Χαλίλ, Σαλούστρος, Παναγιωτίδης, Μασέλης, Βασιλάκης, Φασουλάς, Καλομοίρης Χ., Οικονομάκης, Κακουδάκης

Μάριο Χίμπλιγκερ, εξετάστηκε σήμερα από τον γιατρό της ομάδας, κ. Χριστοφοράκη Ιωσήφ, και διέγνωσε κάποιο πρόβλημα στη μέση. Του συνέστησε να απέχει δυο ημέρες από της προπονήσεις της ομάδας.

** Πριν από τον φιλικό αγώνα με τον Αετό Ανωγείων, οι παίκτες που πήραν μέρος στο ματς με την Βέροια ακολούθησαν αποθεραπεία. Ενώ, ατομικό πρόγραμμα ακολούθησε ο Μπουντιμίρ, ο Καστρινός και ο Κοιλιάρας Γ.