Την ήττα με 2-0 από τον Πλατανιά Χανίων στο βοηθητικό του Παγκρητίου σταδίου γνώρισε ο Εργοτέλης στο τελευταίο φιλικό παιχνίδι πριν από την έναρξη του πρωτ...

Την ήττα με 2-0 από τον Πλατανιά Χανίων στο βοηθητικό του Παγκρητίου σταδίου γνώρισε ο Εργοτέλης στο τελευταίο φιλικό παιχνίδι πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος της Super League.

ΤΟ ΦΙΛΜ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ
10’ Ο Καρυμπας σέντραρε και ο Σεληνιωτάκης στην προσπάθεια του να διώξει έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Αθανασίου ανοίγοντας το σκορ για τον Πλατανιά

11’ Φάουλ του Δημήτρη Κοιλιάρα, ο Μπούντιμιρ έπιασε την κεφαλιά, απέκρουσε ο Καραγκούνης, ο Βερπακόφσκις πλάσαρε στην επαναφορά, αλλά ο τερματοφύλακας των Πλατανιά απέκρουσε εκ νέου.
19’Ο Μούντιμιρ βρήκε τον Ρουμπάκη, ο οποίος πλάσαρε από το ύψος του πέναλτι στέλνοντας τη μπάλα άουτ.
27’ Ο Αθανασίου απέκρουσε τη διπλή προσπάθεια του Κατσικοκέρη
42’ Βαθιά μπαλιά του Σεληνιωτάκη, ο Γιάννης Κοιλάρας μπήκε στην περιοχή, σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε σε σώματα αμυντικών και πέρασε κόρνερ.
51’ Κοντινό πλασέ του Κατσικοκέρη, μπλόκαρε ο Καβουσάκης.
53’ Εκτέλεση φάουλ του Λεάλ, η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Ρομάνο πλάσαρε άουτ.
68’ Ο Τσεσνάουσκις βρήκε τον Λεάλ , ο οποίος νικήθηκε στο τετ α τετ από τον Καραγκούνη.
77’ Σουτ του Γελαδάρη η μπάλα πέρασε άουτ.
80’ Εκτέλεση φάουλ του Γελαδάρη απέκρουσε ο Καραγκούνης.
82’ Ο Μπόλος βρήκε τον Παληγιώργο, ο οποίος με πλασέ νίκησε τον Καβουσάκη διαμορφώνοντας το τελικό 2-0 για τον Πλατανιά.
90’ Εκτέλεση φάουλ του Γελαδάρη, ο Λεάλ έπιασε την κεφάλια και ο Καραγκούνης απέκρουσε.

ΕΡΓΟΤΕΛHΣ (Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ): ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, ΚΟΡΔΟΝΟΥΡΗΣ (23’ ΚΟΙΛΙΑΡΑΣ Ι.), ΜΠΕΡΤΟΣΑ, ΣΕΛΗΝΙΩΤΑΚΗΣ, ΣΑΣΙΑΣΒΙΛΙ, ΚΟΙΛΙΑΡΑΣ Δ., ΡΟΥΜΠΑΚΗΣ, ΣΙΑΚΚΑΣ, ΜΠΕΤΟ, ΜΠΟΥΝΤΙΜΙΡ, ΒΕΡΠΑΚΟΦΣΚΙΣ
ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ): ΚΑΒΟΥΣΑΚΗΣ, ΓΙΑΛΟΥΣΗΣ, ΣΑΡΡΗΣ, ΧΙΜΠΛΙΝΓΚΕΡ, ΓΕΛΑΔΑΡΗΣ, ΟΡΦΑΝΟΣ, ΦΡΑΓΚΟΥΛΑΚΗΣ, ΤΣΕΣΝΑΟΥΣΚΙΣ, ΡΟΜΑΝΟ, ΛΕΑΛ, ΚΑΡΕΛΗΣ (67’ ΧΡΥΣΟΦΑΚΗΣ)

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ: ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗΣ, ΤΣΑΡΤΣΙΔΗΣ, ΡΕΠΕΤΣΑΣ, ΧΑΙΔΑΚΗΣ, ΠΑΛΗΓΙΩΡΓΟΣ, ΔΡΑΚΟΣ, ΚΑΡΥΜΠΑΣ, ΚΑΤΣΙΚΟΚΕΡΗΣ, ΧΑΡΑΤΣΗΣ, ΠΟΤΣΙ, ΘΑΝΕΛΑΣ
ΕΠΑΙΞΑΝ ΚΑΙ ΟΙ: ΠΑΓΚΑΛΟΣ, ΙΓΝΑΤΙΑΔΗΣ, ΤΡΑΥΛΟΣ, ΜΠΟΛΟΣ, ΜΠΕΛΕΒΕΤΗΣ, ΑΛΕΞΙΟΥ, ΚΑΤΑΚΙΤΣΟΣ, ΠΗΓΙΑΚΗΣ,  ΛΟΥΜΙΝΟ