Την ήττα με 3-0 από την Ολλανδική Go Ahead Eagles στο sportcomplex de Woldermarck της Ολλανδίας γνώρισε ο Εργοτέλης στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης. Οι αποφάσεις του διαιτ...

Την ήττα με 3-0 από την Ολλανδική Go Ahead Eagles στο sportcomplex de Woldermarck της Ολλανδίας γνώρισε ο Εργοτέλης στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης. Οι αποφάσεις του διαιτητή De Groot, ο οποίος απέβαλε με δεύτερη κίτρινη κάρτα τον Γιαλούση στο 86' και ανέχτηκε το σκληρό παιχνίδι των Ολλανδών, εκνεύρισαν την αποστολή της δικής μας ομάδας. Στο ημίχρονο ο Εργοτέλης βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0 χάρη σε τέρματα των Luuk te Boekhorst με κεφαλιά στο 29' και του Achmed Ahahaoui επίσης με κεφαλιά στο 45. Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Turk στο 86'. Ο Νίκος Καραγεωργίου χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες {μία σε κάθε ημίχρονο} με μοναδικό σταθερό πρόσωπο τον Ζολτ Πόζα. Η ομάδα μας αγωνίστηκε σε διάταξη 4-3-3 σε κάθε ημίχρονο ενώ οι Ογκουνσότο στο 15' και στο 35' και Μπούντιμιρ στο 34' απώλεσαν ανεπανάληπτα τετ α τετ. Επίσης, η κεφαλιά του Γραμμόζη στο 24 αποκρούστηκε πάνω στη γραμμή του τέρματος. Τεράστιο κέρδος για τον Καραγεωργίου αποδείχθηκε η παρουσία του νεαρού Σεληνιωτάκη. Οι συνθέσεις...

GO AHEAD EAGLES: ERGOTELIS: