Ισοπαλία παραχώρησε σήμερα η «δική μας ομάδα» στην Κέρκυρα, με σκορ 1-1 στο παιχνίδι που έγινε στο Παγκρήτιο Στάδιο. O Εργοτέλης άνοιξε γρήγορα το σκορ με απε...

Ισοπαλία παραχώρησε σήμερα η «δική μας ομάδα» στην Κέρκυρα, με σκορ 1-1 στο παιχνίδι που έγινε στο Παγκρήτιο Στάδιο. O Εργοτέλης άνοιξε γρήγορα το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τζούνιορ μόλις στο 9ο λεπτό. Η μπάλα πήρε μια περίεργη τροχιά, καθώς χτύπησε σε πόδι αμυνόμενου και ξεγέλασε το Σιντιμπέ, ο οποίος είχε πέσει σε διαφορετική γωνία. Άμεση ήταν η απάντηση των φιλοξενούμενων. Από δεξιά ο Γκουέλα έβγαλε την παράλληλη σέντρα και ο Ντα Σίλβα εκμεταλλεύτηκε το κενό στην άμυνα των «κιτρινόμαυρων» και με κοντινό πλασέ έφερε το ματς στα ίσια. Οι μεγαλύτερες ευκαιρίες έγιναν στα τελευταία λεπτά, στο 85ο λεπτό, μετά από φάση διαρκείας μπροστά από την εστία του Σιντιμπέ, ο Κακλαμάνος έπιασε το σουτ, αλλά η μπάλα σταμάτησε στο δοκάρι της εστίας του Αφρικανού τερματοφύλακα της Κέρκυρας και χάθηκε η μεγαλύτερη ευκαιρία για τους γηπεδούχους να πάρουν τους τρεις πολύτιμους βαθμούς. Στο 90ο λεπτό η Κέρκυρα έχασε μεγάλη ευκαιρία  όταν ο Μπούρμπος δεν κατάφερε από πολύ κοντά να νικήσει τον Πόζα. Κόπηκαν 2.150 εισιτήρια.

Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Πόζα, Κορδονούρης, Χάτζι (Θάνος 80'), Χίμπλινγκερ, Ζαπρόπουλος, Τζούνιορ, Κένεντι, Τάσιτς, Νατσέφσκι (Ίαστσουκ 65'), Κοιλιάρας (Μελισσάς 65'), Κακλαμάνος.

Κέρκυρα (Μπάμπης Τεννές): Σιντιμπέ, Μοσχογιάννης, Γκουστάβο, Τόσκας, Βαρτζιώτης, Καγκιούζης, Πελαγίας (Αναστασιάδης 73'), Ντα Σίλβα, Γκουέλα, Σκούφαλης (Μπούρμπος 57'), Ζαχαρόπουλος (Ντ' Ακόλ 51').