Το χθεσινό φιλικό παιχνίδι, το οποίο διεξήχθη στο Μαρτινέγκο, ανάμεσα στους ερασιτέχνες του Εργοτέλη και τον Αστέρα Περάματος, «έβγαλε» νικητή την ομάδα των ερα...

Το χθεσινό φιλικό παιχνίδι, το οποίο διεξήχθη στο Μαρτινέγκο, ανάμεσα στους ερασιτέχνες του Εργοτέλη και τον Αστέρα Περάματος, «έβγαλε» νικητή την ομάδα των ερασιτεχνών του Εργοτέλη με σκορ 3-1.
Η Ρεθυμνιώτικη ομάδα, η οποία αγωνίζεται στο περιφερειακό πρωτάθλημα του 10ου ομίλου της Κρήτης, προηγήθηκε στο 35ό λεπτό του αγώνος με σκόρερ τον Αϊασβίλι. Οι «κιτρινόμαυροι» ισοφάρισαν με σκόρερ τον Γιακουμάκη στο 75’. Έξι λεπτά αργότερα (81’), ο Τσάνκας θα κάνει το 2-1. Το τελικό σκορ του αγώνα θα διαμορφώσει ο Ανωγιαννάκης στο 86ό λεπτό, γράφοντας το ερασιτέχνες Εργοτέλη – Αστέρας Περάματος 3-1.
Οι ποδοσφαιριστές του ερασιτέχνη φαινόντουσαν κουρασμένοι, μιας και την προηγούμενη ημέρα υπήρξε εντατική προπόνηση. Βέβαια, παρ’ όλα αυτά, οι «17άρηδες», μιας και αυτός είναι ο μέσος όρος ηλικίας της ερασιτεχνικής ομάδας, έκαναν πολλές φάσεις και θα μπορούσαν να είχαν αυξήσει τον αριθμό των τερμάτων.

Ο προπονητής της ομάδας, κ. Πλεσίτης, δήλωσε: «Είμαι πολύ ευχαριστημένος από την ομάδα μου, εφόσον βλέπω όλους τους παίκτες να είναι σε καλή διάθεση και προσπαθούν για το καλύτερο. Μας έλειπε η φρεσκάδα στον σημερινό αγώνα (σ.σ. χθεσινό), διότι οι προπονήσεις που κάνουμε είναι «πολύ δυνατές». Πιστεύω ότι κάποιοι παίκτες, στο απώτερο μέλλον, θα απασχολήσουν την πρώτη ομάδα».

Ερασιτέχνες Εργοτέλη
: Καβουσάκης (τερμ.), Παπαδογιαννάκης, Καργιωτάκης, Χελά, Σεληνιωτάκης, Πουλάκης Ε., Χρυσοφάκης, Ανωγιαννάκης, Δρακούλης, Αποστολάκης, Φραγκιαδάκης.

Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίσθηκαν οι: Πουλάκης Γ. (τερμ.), Γιακουμάκης Μ., Μιχελιδάκης, Χαλκιαδάκης, Ανυφαντάκης, Κανδυλάκης, Γιακουμάκης Γ., Τσάνκας.