Γήπεδο: Αθλητικό κέντρο Ταγαροχωρίου Διαιτητής: Μυλωνάς (Ημαθίας) Σκόρερ: 30’ Καρέλης Κίτρινες Κάρτες: Κουκόλης, Κάλτσας, Καρακατσάνης – Πηγιάκης, Παπαδογ...

Γήπεδο: Αθλητικό κέντρο Ταγαροχωρίου
Διαιτητής: Μυλωνάς (Ημαθίας)
Σκόρερ: 30’ Καρέλης
Κίτρινες Κάρτες: Κουκόλης, Κάλτσας, Καρακατσάνης – Πηγιάκης, Παπαδογιαννάκης, Χελά

Η ομάδα των ερασιτεχνών του Εργοτέλη επικράτησε δίκαια της αντίστοιχης ομάδας της Βέροιας με 1-0 στις αθλητικές εγκαταστάσεις Ταγαροχωρίου για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος νέων της
Super League, πετυχαίνοντας παράλληλα την έκτη της νίκη. Η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη άνοιξε τον δείκτη του σκορ στο 30ό λεπτό της αναμέτρησης, όταν οι Καρέλης-Ανωγειανάκης-Μαυρουδής συνδυάστηκαν άψογα με τον πρώτο να βγαίνει τετ-α-τετ με τον αντίπαλο γκολκίπερ και με πλασέ άνοιξε το σκορ του αγώνα.
Πριν από το γκολ είχε προηγηθεί ένα σουτ του Πουλάκη στο 18ό λεπτό αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ, δίχως να ενοχλήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
Στο 43’ το πλασέ του Πουλάκη από πλεονεκτική θέση πέρασε δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Κίτσα.
Στο 66ό λεπτό του αγώνα ο Δρακούλης μέσα από την μεγάλη περιοχή δοκίμασε το σουτ αλλά ο τερματοφύλακας της «Βασίλισσας του βορρά» επέκρουσε ενστικτωδώς με τα πόδια.
Έξι λεπτά αργότερα ο Γιακουμάκης θα βγάλει καταπληκτική μπαλιά στον Ανωγειανάκη, βγάζοντας τον σε πλεονεκτική θέση, όμως ο Κουλουκίδης θα τον ανακόψει πριν γίνει απειλητικός.
Η μοναδική αξιοσημείωτη φάση που δημιουργήθηκε από τους γηπεδούχους ήταν ένα φάουλ στο 78ό λεπτό, όταν ο Καρακατσάνης το εκτέλεσε και ο επερχόμενος στην πορεία της μπάλας Κουβατσίδης με «καρφωτή» κεφαλιά ανάγκασε τον Καβουσάκη να εκτιναχθεί, διώχνοντας τη μπάλα σε κόρνερ.

Ερ. Βέροιας (Λάζαρος Παπαδόπουλος): Κίτσας, Κουκόλης, Κουλουκίδης, Σαρμπίνος, Βασιλακάκης, Κουβατσίδης, Τζημόπουλος, Κάλτσας, Καρακατσάνης, Κέρι (86’ Ορφανίδης), Αλμανιώτης.

Ερ. Εργοτέλη (Βασίλης Πλεσίτης): Καβουσάκης, Πηγιάκης (23’ Ανωγειανάκης/85’ Σεληνιωτάκης), Χελά, Σαρρής, Καρυωτάκης, Πουλάκης, Παπαδογιαννάκης, Γιακουμάκης, Κοιλιάρας (90’ Κανδηλάκης), Καρέλης (88’ Αποστολάκης), Μαυρουδής (63’ Δρακούλης).