Γήπεδο: Αθλητικές εγκαταστάσεις Λόλας Διαιτητής: Κουρμέλης Μ. (Θεσσαλονίκης) Βοηθοί: Παλάσκας Δ. (Θεσσαλονίκης), Γκέκας (Θεσσαλονίκης) Σκόρερ: Γεωργίου 4...

Γήπεδο: Αθλητικές εγκαταστάσεις Λόλας
Διαιτητής: Κουρμέλης Μ. (Θεσσαλονίκης)
Βοηθοί: Παλάσκας Δ. (Θεσσαλονίκης), Γκέκας (Θεσσαλονίκης)
Σκόρερ: Γεωργίου 49’ – Δρακούλης 25’, Χρυσοφάκης 73’
Κίτρινες κάρτες: Κουρδάκης, Αλεξανδρίδης, Παπαστεργίου – Πουλάκης

Η ομάδα των ερασιτεχνών του Εργοτέλη επικράτησε της αντίστοιχης του ΠΑΟΚ με 2-1 στις αθλητικές εγκαταστάσεις Λόλας για την 8η αγωνιστική του πρωταθλήματος νέων της
Super League. Η «δική μας ομάδα» εμφανώς καλύτερη του αντιπάλου της επικράτησε δίκαια μέσα στην έδρα του «δικέφαλου του βορρά», πετυχαίνοντας την πέμπτη της νίκη στο πρωτάθλημα (5 νίκες, 1 ισοπαλία, 2 ήττες).
Η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη άνοιξε τον δείκτη του σκορ στο 25ό λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Γιακουμάκης έβγαλε την παράλληλη σέντρα από τα αριστερά, ο Δρακούλης από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε την προβολή και έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Κουτζαβασίλη.
Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν τέσσερα λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους με πανομοιότυπο τρόπο. Ο Παπαστεργίου έκανε την σέντρα από τα δεξιά, η μπάλα πήγε στο ύψος του πέναλτι εκεί όπου βρέθηκε ο Γεωργίου που με προβολή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καβουσάκη.
Το τελικό σκορ του αγώνα διαμόρφωσε ο Χρυσοφάκης στο 73ό λεπτό, όταν ο Ιεραπετρίτης μέσος με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στο «παραθυράκι» του γκολκίπερ των γηπεδούχων.

Ερ. ΠΑΟΚ (Κυριάκος Αλεξανδρίδης): Κουτζαβασίλης, Παραλίκης (46’ Καραπέτσας), Γεωργίου, Γουνέλας, Κουρδάκης, Λαγγίζος (84’ Αλεξανδρίδης), Μπάτσιος, Παπαστεργίου, Κοταρίδης (46’ Χρισταράς), Συμεωνίδης (69’ Ελευθερίου), Αποστολόπουλος.

Ερ. Εργοτέλης (Βασίλης Πλεσίτης): Καβουσάκης, Σαρρής, Χελά, Πηγιάκης, Χαλκιαδάκης, Πουλάκης, Γιακουμάκης, Χρυσοφάκης (90’ Παπαδογιαννάκης), Κοιλιάρας Ι., Αποστολάκης (77’ Καρυωτάκης), Δρακούλης (83’ Χασαπάκης).