Γήπεδο: Αθλητικές εγκαταστάσεις Παιανίας Διαιτητής: Αναστασιάδης (Αθηνών) Βοηθοί: Σαϊτίδης, Τζιτζικάκης (Αθηνών) Σκόρερ: 80’ Φέτσης – 34’ Γιακουμάκης, 57’ Ανωγειανάκης...

Γήπεδο: Αθλητικές εγκαταστάσεις Παιανίας
Διαιτητής: Αναστασιάδης (Αθηνών)
Βοηθοί: Σαϊτίδης, Τζιτζικάκης (Αθηνών)
Σκόρερ: 80’ Φέτσης – 34’ Γιακουμάκης, 57’ Ανωγειανάκης
Κίτρινες Κάρτες: 53’ Ανωγειανάκης, 80’ Καβουσάκης

Οι ερασιτέχνες του Εργοτέλη επικράτησαν με 2-1 της αντίστοιχης ομάδας του Παναθηναϊκού μέσα στις αθλητικές εγκαταστάσεις της Παιανίας στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων της
Super League και μείωσαν την διαφορά από την τρίτη, στο βαθμολογικό πίνακα, ΑΕΚ στον ένα μόλις βαθμό.
Στο 7ό λεπτό του αγώνος ο Καβουσάκης απέκρουσε το πέναλτι του Σάμιου, «κρατώντας» το μηδέν για την ομάδα του.
Οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Πλεσίτη άνοιξαν πρώτοι το σκορ στο 34ό λεπτό της αναμέτρησης με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γιακουμάκη.
Το 0-2 πραγματοποιήθηκε στο 57ό λεπτό της συνάντησης, πάλι με απευθείας εκτέλεση φάουλ, αυτή τη φορά όμως με εκτελεστή τον Ανωγειανάκη.
Οι παίκτες του Κώστα Ταράση (προπονητής Παναθηναϊκού) μείωσαν το σκορ του αγώνα στο 80’ με έμμεσο χτύπημα φάουλ του Φέτση.

Ερ. Παναθηναϊκος (Κώστας Ταράσης): Παυλοπουλος, Βλάχος, Τζορμπατζίδης (60’ Λέτρος), Λαγός, Παντίδος, Σάμιος, Ντάρλας, Φέτσης, Κονδύλης, Καρδάρης (70’ Σαμουράκης), Νταντάμης.

Ερ. Εργοτέλης
(Βασίλης Πλεσίτης): Καβουσάκης, Πηγιάκης, Σεληνιωτάκης, Σαρρής, Χελά, Χρυσοφάκης (84’ Χασαπάκης), Γιακουμάκης (92’ Κανδηλάκης), Ανωγειανάκης (78’ Ανωγειανάκης), Παπαδογιαννάκης, Μαυρουδής, Δρακούλης (69’ Αποστολάκης).