Γήπεδο: ΕΠΣ Βοιωτίας Σκόρερ: 63’ Χρήστου – 42’ Χρυσοφάκης, 57’ Καρέλης Κίτρινες Κάρτες: 30’ Υμέρη, 45’ Βασιλείου, 75’ Μακρής, 90’ Νικολακάκης – 46’ Μαυρουδή...

Γήπεδο: ΕΠΣ Βοιωτίας
Σκόρερ: 63’ Χρήστου – 42’ Χρυσοφάκης, 57’ Καρέλης
Κίτρινες Κάρτες: 30’ Υμέρη, 45’ Βασιλείου, 75’ Μακρής, 90’ Νικολακάκης – 46’ Μαυρουδής, 63’ Χαλκιαδάκης

Η ομάδα των ερασιτεχνών του Εργοτέλη επικράτησε δίκαια της αντίστοιχης ομάδας του Λεβαδειακού με σκορ 1-2 στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων της
Super League.
Οι ποδοσφαιριστές της «δικής μας ομάδας» εμφανώς καλύτεροι στο πρώτο μέρος προηγήθηκαν στο 42ό λεπτό, όταν ο Πηγιάκης σούταρε έξω από την περιοχή, ο Ριγάνας απέκρουσε προς στιγμήν αλλά ο επερχόμενος στην πορεία της μπάλας Χρυσοφάκης έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του τερματοφύλακα του Λεβαδειακού.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη μπήκε αρκετά δυνατά και στο 57ό λεπτό ο Χαλκιαδάκης έκανε την κούρσα από τα αριστερά, έβγαλε την παράλληλη σέντρα στον χώρο της μεγάλης περιοχής των γηπεδούχων και ο Καρέλης με δυνατό σουτ πάνω στην κίνηση πέτυχε το δεύτερο τέρμα για τους ερασιτέχνες μας, βάζοντας παράλληλα «γερές» βάσεις για την κατάκτηση των τριών βαθμών.
Έξι λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι απάντησαν, όταν ο Βασιλείου εκτέλεσε φάουλ απ’ τα αριστερά, ο Πηγιάκης έδιωξε με κεφαλιά αλλά ο Χρήστου με δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καβουσάκη, μειώνοντας το σκορ σε 1-2.

Ερ. Λεβαδειακού: Ριγάνας (86’ Ντελής), Λέση, Πανουργιάς (35’ Παπαχαραλάμπους), Χρήστου, Τσέλος, Μιχαήλ, Νικολακάκης, Μενεξές, Βασιλείου (65’ Τσιαχρής), Μακρής, Υμέρη (58’ Τσάνας).

Ερ. Εργοτέλη: Καβουσάκης, Πηγιάκης, Σαρρής, Χαλκιαδάκης, Σεληνιωτάκης, Πουλάκης, Γιακουμάκης, Χρυσοφάκης, Καρυωτάκης (88’ Χελά), Μαυρουδής, Καρέλης.