Γήπεδο: Δένδρων Σκόρερ: 36’ Μαυρουδής, 73’ Αποστολάκης Κίτρινες Κάρτες: 9’ Μπανούσης, 32’ Μάγγος, 33’ Μπανταβάνης – 25’ Χαλκιαδάκης, 63’ Ανωγειανάκης ...

Γήπεδο: Δένδρων
Σκόρερ: 36’ Μαυρουδής, 73’ Αποστολάκης
Κίτρινες Κάρτες: 9’ Μπανούσης, 32’ Μάγγος, 33’ Μπανταβάνης – 25’ Χαλκιαδάκης, 63’ Ανωγειανάκης

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη τους πέτυχαν οι ερασιτέχνες του Εργοτέλη απέναντι στην αντίστοιχη ομάδα της Λάρισας στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων της
Super League.
Οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Πλεσίτη είχαν τον έλεγχο της αναμέτρησης καθ’ όλη την διάρκεια του αγώνα και κατάφεραν να προηγηθούν στο 36ο λεπτό με τον Μαυρουδή.
Ο Χρυσοφάκης έκανε την σέντρα από τα δεξιά και ο Αθηναίος επιθετικός με καρφωτή κεφαλιά έβαλε μπροστά την «δική μας ομάδα», ανοίγοντας παράλληλα το σκορ στο γήπεδο Δένδρων.
Το τελικό 0-2 διαμόρφωσε ο νεοεισελθόν στον αγωνιστικό χώρο Αποστολάκης στο 73ο λεπτό με καταπληκτικό πλασέ από διαγώνια θέση.
Αξίζει να αναφέρουμε ότι ο Σαρρής έχασε πέναλτι στο 34ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν το σκορ βρίσκονταν ακόμα στο 0-0.

Ερ. Λάρισας: Μπανταβάνης, Καρανίκας, Κύρος (75’ Τσιάρας), Αγγελίνας (57’ Σπανός), Καρατέεβ, Μάγγος, Παπαθανασίου (62’ Βαλαώρας), Σπυρόπουλος, Μπανούσης (75’ Αγγελίνας), Ζάγκος, Μητρούσιας (62’ Βούζας).

Ερ. Εργοτέλη: Καβουσάκης, Πηγιάκης, Χαλκιαδάκης, Σαρρής, Κανδηλάκης, Χρυσοφάκης, Πουλάκης (87’ Μανουράς), Κοιλιάρας (16’ Γιακουμάκης), Ανωγειανάκης (72’ Αποστολάκης), Καρέλης (89’ Χασαπάκης), Μαυρουδής (67’ Δρακούλης).