Γήπεδο: Μαρτινέγκο Σκόρερ: 2’, 6’ Ανωγειαννάκης, 49’ Δρακούλης, 89’ (πεν.) Σαρρής – 37’, 90 (πεν.) Βασιλείου Κίτρινες Κάρτες: 61’ Καρέλης, 90’ Σαρρής – 71...

Γήπεδο: Μαρτινέγκο
Σκόρερ: 2’, 6’ Ανωγειαννάκης, 49’ Δρακούλης, 89’ (πεν.) Σαρρής – 37’, 90 (πεν.) Βασιλείου
Κίτρινες Κάρτες: 61’ Καρέλης, 90’ Σαρρής – 71’ Παπαχαραλάμπους, 76’ Μαργαρίτης

Μετά από δυο συνεχόμενες ήττες (από Ατρόμητο και Βέροια αντίστοιχα), οι ερασιτέχνες του Εργοτέλη κατάφεραν να επιβληθούν της αντίστοιχης ομάδας του Λεβαδειακού με 4-2 στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων της
Super League.
Προτού καν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης, οι ποδοσφαιριστές της «δικής μας ομάδας» κατάφεραν να επιτύχουν δυο τέρματα. Ο Ανωγειαννάκης άνοιξε το σκορ στο 2ο λεπτό και ο ίδιος παίκτης στο 6’ έκανε το 2-0 για την ομάδα μας, βάζοντας παράλληλα τις βάσεις για την κατάκτηση των τριών βαθμών.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να μειώσουν το σκορ λίγο πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου (στο 37’) με τον Βασιλείου.
Στο δεύτερο μέρος, οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Πλεσίτη μπήκαν αρκετά δυνατά και κατάφεραν να πάρουν «αέρα» δυο τερμάτων με τον Δρακούλη να σημειώνει το τρίτο γκολ της ομάδος του στο 49’.
Λίγο πριν το τελευταίο σφύριγμα της λήξης, ο διαιτητής της αναμέτρησης καταλόγισε δυο πέναλτι εκατέρωθεν. Το πρώτο πέναλτι το καταλόγισε υπέρ της ομάδος μας, με τον Σαρρή να σημειώνει το 4-1 στο 89’ και το δεύτερο υπέρ των φιλοξενούμενων ένα λεπτό αργότερα, με τον Βασιλείου, σκόρερ και του πρώτου γκολ, να σημειώνει το τελικό σκορ στις εγκαταστάσεις του Μαρτινέγκο. 4-2.

Ερ. Εργοτέλης: Καβουσάκης, Σαρρής, Χελά, Παπαδογιαννάκης (89’ Μανουράς), Ανυφαντάκης, Πηγιάκης, Κανδηλάκης, Ανωγειαννάκης (79’ Αποστολάκης), Καρέλης, Δρακούλης (81’ Πουλάκης), Χρυσοφάκης.

Ερ. Λεβαδειακός: Ριγανάς, Νικολακάκης, Παπαχαραλάμπους, Χρήστου, Λέση, Μενεξές, Μιχαήλ, Μακρής, Υμέρη (61’ Μαργαρίτης), Βασιλείου, Τσαχρής (37’ Τσάνας).