Γήπεδο: Αθλητικές εγκαταστάσεις Μαρτινέγκο Σκόρερ: 38’ Αποστολάκης, 71’ Γιακουμάκης, 83’ Καρέλης, 89’ Σαρρής – 12’ Γιάννου Κίτρινες Κάρτες: 80’ Αποστολά...

Γήπεδο: Αθλητικές εγκαταστάσεις Μαρτινέγκο
Σκόρερ: 38’ Αποστολάκης, 71’ Γιακουμάκης, 83’ Καρέλης, 89’ Σαρρής – 12’ Γιάννου
Κίτρινες Κάρτες: 80’ Αποστολάκης, 90’ Χασαπάκης – 58’ Γιάννου, 80’ Λαμπάκης, 80’ Λαζαρίδης, 89’ Ψιάνος

Μεγάλη νίκη πέτυχε η ομάδα των ερασιτεχνών του Εργοτέλη επί της αντίστοιχης ομάδας του Απόλλων Καλαμαριάς στο πλαίσιο της 20ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων της Super League.
Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 12ο λεπτό με σκόρερ τον Γιάννου, όμως η ομάδα μας ισοφάρισε επτά λεπτά (38’) πριν την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου με τον Αποστολάκη.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι ποδοσφαιριστές του Βασίλη Πλεσίτη μπήκαν πιο δυνατά στον αγωνιστικό χώρο και κατάφεραν να πετύχουν το δεύτερο γκολ με τον Γιακουμάκη στο 71ο λεπτό.
Στο 83’ ο Καρέλης έκανε το 3-0 και έξι λεπτά αργότερα (89’) ο Σαρρής διαμόρφωσε το τελικό 4-0.
Η ομάδα μας παρέμεινε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 37 βαθμούς, ενώ, ο Απόλλων Καλαμαριάς είναι δυο θέσεις πιο κάτω με 27 βαθμούς αλλά με ένα παιχνίδι λιγότερο.

Εργοτέλης: Καβουσάκης, Πηγιάκης, Σαρρής, Χέλα, Χαλκιαδάκης, Ανυφαντάκης, Κοιλιάρας (90’ Φραγκιαδάκης), Αποστολάκης (82’ Χασαπάκης), Ανωγιαννάκης (35’ Γιακουμάκης), Δρακούλης, Καρέλης.

Απόλλων Καλαμαριάς: Ντέγκρα, Ζαλώνης (66’ Νικητόπουλος), Ψευτογιώργος, Λαμπάκης (84’ Αλευράς), Λαζαρίδης, Ψιάνος, Μαλακόζης (75’ Καϊάφας), Ντουντούκης, Γιάννου, Χρημπάκης, Βέργος (86’ Κανούλας).