Γήπεδο: Μαρτινέγκο Σκόρερ: 71’ Θεοδωρίδης, 94’ Δάρλας Διαιτητής: Κουράκης Ι. (Ηρακλείου) Βοηθοί: Χατζάκης Β. (Ηρακλείου), Παπαδάκης Μ. (Ηρακλείου) Κίτρινε...

Γήπεδο: Μαρτινέγκο
Σκόρερ: 71’ Θεοδωρίδης, 94’ Δάρλας
Διαιτητής: Κουράκης Ι. (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Χατζάκης Β. (Ηρακλείου), Παπαδάκης Μ. (Ηρακλείου)
Κίτρινες Κάρτες: -

Οι ερασιτέχνες του Εργοτέλη ηττήθηκαν από την αντίστοιχη ομάδα της Βέροιας με 2-0 στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων της
Super League.
Ο προπονητής της ομάδος μας, Βασίλης Πλεσίτης, είχε αρκετές απουσίες για το σημερινό ματς, καθώς έλειπαν οι τιμωρημένοι Ανωγειαννάκης και Γιακουμάκης Μ., οι τραυματίες Κοιλιάρας Γ. και Μαυρουδής, καθώς επίσης και ο Καρέλης, ο οποίος συμμετέχει με την εθνική παίδων στην προκριματική φάση του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος
Under 17 στην Ιρλανδία.
Οι ποδοσφαιριστές της «δικής μας ομάδας» είχαν αρκετές ευκαιρίες για να ανοίξουν το σκορ (με τους Αποστολάκη, Δρακούλη, Χρυσοφάκη) αλλά δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν τις ευκαιρίες σε γκολ.
Έτσι, οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν τις αντεπιθέσεις και κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ με τον Θεοδωρίδη στο 71ο λεπτό της συνάντησης, όταν ευνοήθηκε από το λάθος της άμυνας μας και με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του Καβουσάκη.
Το δεύτερο γκολ για τους φιλοξενούμενους το πέτυχε ο Δάρλας στις καθυστερήσεις του αγώνα (94’). Ο αρχηγός της Βέροιας ευνοήθηκε από τις κόντρες μέσα στην περιοχή μας και με πλάσε διαμόρφωσε το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Ερ. Εργοτέλη: Καβουσάκης, Πηγιάκης, Χελά, Σαρρής, Χαλκιαδάκης (85’ Κανδηλάκης), Πουλάκης, Ανυφαντάκης (75’ Φραγκιαδάκης), Χρυσοφάκης, Παπαδογιαννάκης (84’ Γιακουμάκης Γ.), Δρακούλης, Αποστολακης (73’ Χασαπάκης).

Ερ. Βέροιας: Ευαγγελόπουλος, Κουλουκίδης, Σαρμπινός, Κουκόλης, Θεοδωρίδης, Δάρλας, Κουβατσίδης, Βίνκιους, Γραμμάτης, Ρικάρντο Κόστα (24’ α.α. Κωταΐδης, 69’ Κωστογλίδης), Κέρη.