Γήπεδο: Μαρτινέγκο Διαιτητής: Κοκκινάκης Μ. (Ηρακλείου) Σκόρερ: 48’ Μαυρουδής, 63’ Χρυσοφάκης, 76’ Γιακουμάκης – 7’, 85’ Καραλής, 35’, 87’ Σουλελές, Κίτρινες Κάρτες: ...

Γήπεδο: Μαρτινέγκο
Διαιτητής: Κοκκινάκης Μ. (Ηρακλείου)
Σκόρερ: 48’ Μαυρουδής, 63’ Χρυσοφάκης, 76’ Γιακουμάκης – 7’, 85’ Καραλής, 35’, 87’ Σουλελές,
Κίτρινες Κάρτες: Καρέλης, Γιακουμάκης – Καμινιώτης, Σουλελές

Η ομάδα των ερασιτεχνών του Εργοτέλη ηττήθηκε από την αντίστοιχη ομάδα του Ατρόμητου Αθηνών με σκορ 3-4 στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος νέων της
Super League.
Οι φιλοξενούμενοι εμφανώς καλύτεροι στο πρώτο μέρος προσπάθησαν να τελειώσουν το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο και τα κατάφεραν εν μέρει. Ο Ατρόμητος προηγήθηκε στο λεπτό της αναμέτρησης με πλασέ του Καραλή. Στο 35’ διπλασίασαν τα τέρματα τους με ατομική προσπάθεια και πλασέ του Σουλελέ.
Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα του Βασίλη Πλεσίτη αντέδρασε και προσπάθησε να ξαναμπεί στον αγώνα, όταν στο 48ό λεπτό της συνάντησης μετά από πολύ όμορφο συνδυασμό των Χρυσοφάκη, Καρέλη, η μπάλα έφτασε στο Μαυρουδή και αυτός με πλασέ νίκησε τον Φωτεινό, μειώνοντας το σκορ σε 1-2.
Κάπου εκεί οι ποδοσφαιριστές του ερασιτέχνη Εργοτέλη «ξύπνησαν» και συνέχισαν να αναπτύσσονται, κυρίως από τα άκρα. Στο 57’ ήρθε η προειδοποιητική βολή με τον Καρέλη να σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι του Φωτεινού. Οχτώ λεπτά αργότερα το παιχνίδι ήρθε στα ίσα, όταν μετά από σέντρα του Καρυωτάκη από τα αριστερά, ο Χρυσοφάκης με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων. Στο 78’ ο Γιακουμάκης κατάφερε να κάνει την απόλυτη ανατροπή, αφού με αριστοτεχνική εκτέλεση φάουλ έστειλε τη μπάλα στο αριστερό «παραθυράκι» του γκολκίπερ των φιλοξενούμενων.
Κάπου εκεί η ομάδα του Ατρομήτου «ξύπνησε» με την σειρά της και κατάφερε να ισοφαρίσει το ματς πέντε λεπτά πριν το τέλος. Ο Ζουμπουλάκης έβγαλε καταπληκτική πάσα στον Καραλή και αυτός με πλασέ έκανε το 3-3.
Οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και πριν καλά καλά κοπάσουν οι πανηγυρισμοί (στο 87’) έκαναν το 4-3 με πλασέ του Σουλελέ.

Ερ. Εργοτέλης: Καβουσάκης, Παπαδογιαννάκης, Καρυωτάκης, Χελά, Σαρρής, Γιακουμάκης, Κοιλιάρας (87’ Χαλκιαδάκης), Πουλάκης, Καρέλης (81’ Αποστολάκης), Μαυρουδής (79’ Δρακούλης), Χρυσοφάκης.

Ερ. Ατρομήτου: Φωτεινός, Τσιπλάκης (76’ Γρομιτσάρης), Αργυρός, Κυργιάς, Σκόρδας, Κωνσταντίνοφ, Ζουμπουλάκης (90’ Μελάς), Καμινιώτης, Σουφλάς, Καραλής (90’ Πιλίτσης), Σουλελές (40’ Θανελές).