Στην 1η θέση του 4ου ομίλου της Γ' Εθνικής Κατηγορίας επέστρεψε μόνος μετά από καιρό ο Εργοτέλης, ο οποίος με χατ-τρικ του Νίκου Κατσικοκέρη επικράτησε 3-1 της Κηφισιάς στο Ζηρίνειο Στάδιο, δυο μόλις αγωνιστικές πριν πέσει η αυλαία του πρωταθλήματος!

Με πάθος και αποφασιστικότητα εξ´ αρχής, η ομάδα μας πήρε τον έλεγχο της αναμέτρησης από το πρώτο λεπτό και κατάφερε να προηγηθεί 2-0 στο πρώτο τέταρτο, με τα γκολ του Κατσικοκέρη στο 8' και στο 15', ρίχνοντας μετά "ταχύτητα".

Στο 2ο ημίχρονο η Κηφισιά προσπάθησε να αντιδράσει, να επανέλθει στη διεκδίκηση ενός θετικού αποτελέσματος και κατάφερε να μειώσει σε 2-1 με τον Κυριαζή στο 57´. Το γκολ των γηπεδούχων "ξύπνησε" τους παίκτες του Εργοτέλη, οι οποίοι ανέβασαν και πάλι το ρυθμό τους, πίεσαν την αντίπαλη άμυνα και έφτασαν κοντά στο τρίτο γκολ στο 63´, όταν το εξαιρετικό σουτ του Λεάλ εκτός περιοχής έφυγε μόλις άουτ. Δέκα λεπτά αργότερα όμως, ο Κατσικοκέρης δεν λάθεψε, έστειλε για τρίτη φορά την μπάλα στα δίχτυα της Κηφισιάς και διαμόρφωσε το τελικό 1-3, καθώς κατόπιν ο ρυθμός του αγώνα έπεσε και πάλι με τους παίκτες να κρατάνε εύκολα το υπέρ τους σκορ. Δευτερόλεπτα πριν από την εκπνοή του αγώνα, ο Μισέλ αποβλήθηκε με 2η κίτρινη κάρτα.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΚΗΦΙΣΙΑ: Καλδέλης, Χαλκιάς, Έσλερ, Τεγούσης, Μουσταφίδης, Μεταλλινός, Κυριαζής, Ρετζής (88′ Τασιούλης), Σπηλιωτάκης (63’ Κατσέρης), Παναγιωτόπουλος, Ταμπάκης (80′ Γκέτζιος).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Βασιλειάδης, Νικολακάκης, Τζανής, Μπάτζιος, Νιάρος, Μισέλ, Σερτζίνιο, Ρουσάκης, Βελλίνης (50’ Γκοτσούλιας), Κατσικοκέρης (88′ Καϊμακαμούδης), Λεάλ (80′ Μίνγκας).