Γήπεδο: Παγκρήτιο Διαιτητής: ΤριτσώνηςΣ. (Αθηνών) Βοηθοί: Ιωσηφόγλου Ν. (Αθηνών), Καλαϊτζίδης Χ. (Αθηνών) 4ος Διαιτητής: Γιαννόπουλος Γ. (Αθηνών) Σκόρερ: 60’ Τζούνιο...

Γήπεδο: Παγκρήτιο
Διαιτητής: ΤριτσώνηςΣ. (Αθηνών)
Βοηθοί: Ιωσηφόγλου Ν. (Αθηνών), Καλαϊτζίδης Χ. (Αθηνών)

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

1’
Σουτ του Γραμμόζη από μακρινή απόσταση, η μπάλα πήγε πάνω από τα δοκάρια του Φερνάντες.
3’ Σουτ του Ίλιεφ μέσα από την περιοχή, ο Δασκαλάκης διώχνει με γροθιές σε κόρνερ.
22’ Ωραία αντεπίθεση για την ομάδα μας, με τον Ογκουνσότο να δίνει πάσα στον Κοιλιάρα στα δεξιά, αυτός ελίχθηκε όμορφα, έκανε το σουτ, η μπάλα όμως πήγε στην αγκαλιά του Φερνάντες.
23’ Ο Γραμμόζης πάσαρε στον Ογκουνσότο, αυτός δοκίμασε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στα πόδια του Γκάβραντσιτς και κατέληξε κόρνερ.
29’ Δυνατό σουτ του Βερόν έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα θα πάει στην αγκαλιά του Δασκαλάκη.
39’
Ο Γραμμόζης έκανε την πάσα στον Ογκουνσότο, που βγήκε μόνος του απέναντι στον Φερνάντες και σκόραρε, όμως ο Τριτσώνης υπέδειξε οφσάιντ, με το ριπλέϊ να μην δικαιώνει τον διαιτητή, καθώς ο Χαραλάμπους φαίνεται να καλύπτει τον Νιγηριανό επιθετικό.
45’ Ο Χριστοδουλόπουλος μπήκε στη μεγάλη περιοχή με τον Κορδονούρη να τον πιέζει, ο μεσοεπιθετικός του ΠΑΟΚ "άνοιξε" πολύ τη μπάλα, με αποτέλεσμα ο Δασκαλάκης να μπλοκάρει τη μπάλα σταθερά.

Σκορ ημιχρόνου: 0 – 0

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

47’
Ο Ογκουνσότο μπήκε στη μεγάλη περιοχή από τα αριστερά, όμως ο Γκράβανσιτς πρόλαβε και τον έκοψε έγκαιρα.
53’ Ο Μπαλάφας έκανε το σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή, ο Δασκαλάκης έδιωξε εντυπωσιακά σε κόρνερ.
59’ Ο Χριστοδουλοπουλος έπιασε το μονοκόμματο σουτ, στέλνοντας τη μπάλα στην αγκαλιά του τερματοφύλακα μας.
60’ ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Ο Τζούνιορ εκμεταλλεύθηκε την ολιγωρία των αμυντικών του ΠΑΟΚ και μπήκε στην μεγάλη περιοχή, έκανε το σουτ, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του Φερνάντες, πετυχαίνοντας παράλληλα το πέμπτο του γκολ στο φετινό πρωτάθλημα.
75’ Ο Βερόν έκανε το σουτ από διαγώνια θέση, ο Δασκαλάκης απομάκρυνε για άλλη μια φορά με γροθιές.
81’ ΓΚΟΟΟΟΟΛ! Ο Γραμμόζης ευνοήθηκε από τις κόντρες, μπήκε στην αντίπαλη περιοχή, έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στα πόδια του Γκάβραντσιτς και κατέληξε στα δίχτυα του γκολκίπερ του «δικέφαλου του βορρά».
94’ Ο Μάθις βγήκε στην αντεπίθεση και προσπάθησε να κρεμάσει τον Φερνάντες, όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω από το δεξί δοκάρι του Πορτογάλου.

Τελικό σκορ: 2 – 0

Διεθνής Ένωσις Εργοτέλης
(Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Γιαλούσης, Κένεντι, Χίμπλινγκερ, Κορδονούρης, Μελισσάς, Τζούνιορ (87’ Μάθις), Κοιλιάρας (79' Τάσιτς), Γραμμόζης, Ογκουνσότο, Βακουφτσής (83' Μπουντιμίρ).

ΠΑΟΚ (Φερνάντο Σάντος): Φερνάντες, Σνάουτσνερ, Χαραλάμπους (69' Κωνσταντινίδης), Κνολ, Γκάβραντσιτς, Μπαλάφας, Βερόν, Κονσεϊσάο, Γεωργιάδης (69' Λάκης), Χριστοδουλόπουλος, Ίλιεφ (59' Σάλμον).