Γήπεδο: Βοηθητικό Παγκρητίου Διαιτητής: Πολυχρονάκης (Ηρακλείου) Φάσεις και γκολ. Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ 2’ ΓΚΟΛ! Ο Τάσιτς θα χάσει τη μπάλα στο χώρο της με...

Γήπεδο: Βοηθητικό Παγκρητίου
Διαιτητής: Πολυχρονάκης (Ηρακλείου)

Φάσεις και γκολ.

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

2’ ΓΚΟΛ! Ο Τάσιτς θα χάσει τη μπάλα στο χώρο της μεσαίας γραμμής από τον Ντρούλιτς, ο Σέρβος θα βγάλει την κάθετη πάσα από τα αριστερά και ο Νουαφόρ με προβολή θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα, ανοίγοντας τον δείκτη του σκορ στο βοηθητικό του Παγκρητίου.
14’ ΓΚΟΛ! Ο Κουτσιανικούλης ελίσσεται στην γραμμή της μεγάλης περιοχής, θα βγάλει την κάθετη πάσα στον Νατσέφσκι και αυτός με όμορφο πλασέ θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Τζόρβα, ισοφαρίζοντας το σκορ του αγώνα σε 1-1.
23’ ΓΚΟΛ! Σέντρα του Ρουμπάκη απ’ τα αριστερά, προβολή του Ντρούλιτς από το ύψος του πέναλτι, αποκρούει προς στιγμήν ο Δασκαλάκης, δεύτερη προβολή από τον ίδιο παίκτη, ο γκολκίπερ του Εργοτέλη θα αποκρούσει ξανά ενστικτωδώς, όμως με την επαναφορά της μπάλας ο Νουαφόρ στάθηκε πιο εύστοχος πλασάροντας στην αριστερή γωνία του Δασκαλάκη, κάνοντας το 1-2.
26’ «Σκαφτή» μπαλιά του Νατσέφσκι στον Κοιλιάρα Δ. στα δεξιά, αυτός θα βγάλει την κάθετη πάσα στον Μπουντιμίρ, όμως το σουτ που επιχείρησε κόντραρε πάνω στα πόδια του Ισσά και κατέληξε κόρνερ.
33’ Δυνατό σουτ του Ρουμπάκη έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα θα φύγει άουτ.
36’ Κάθετη πάσα του Μπουντιμίρ στον Νατσέφσκι, αυτός θα πλασάρει αλλά ο Τζόρβας θα αποκρούσει εντυπωσιακά.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

69’ Καταπληκτική μπαλιά του Σταυρακάκη στον Ταραλίδη, σουτ του τελευταίου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Αθανασίου.
72’ Εκτέλεση φάουλ του Φραγκουλάκη, ο Νουαφόρ διώχνει σε κόρνερ προτού Ανυφαντάκη.
75’ Ο Φραγκουλάκης με καταπληκτική κάθετη πάσα θα βρει τον Ογκνιένοβιτς που με πλασέ πάνω στην κίνηση θα στείλει τη μπάλα δίπλα από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Τζόρβα.
76’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ογκνιένοβιτς λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα άουτ.
81’ Δυνατό σουτ του Θεοδωρίδη από πολύ μακριά, ο Γεωργίου θα αποκρούσει ενστικτωδώς.

Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης (46’ Αθανασίου), Γιαλούσης (77’ Μιλάντιν), Ανυφαντάκης, Μελισσάς, Ματθαιάκης, Τάσιτς (71’ Κοιλιάρας Ι.), Κοιλιάρας Δ. (37’ Χίμπλιγκερ), Φραγκουλάκης, Κουτσιανικούλης (71’ Γραμμόζης), Νατσέφσκι (77’ Θεοδωρίδης), Μπουντιμίρ (71’ Ογκνιένοβιτς).

ΟΦΗ: (Παύλος Αδάμος): Τζόρβας (79’ Γεωργίου), Στεφανής (71’ Πυθαρούλης), Αρβανίτης (46’ Κουνενάκης Α.), Ισσά, Πίτσος, Ρουμπάκης, Γκέρμπερ, Ταραλίδης, Λαρόκ, Νουαφόρ, Ντρούλιτς (55’ Σταυρακάκης).