Γήπεδο: Παγκρήτιο στάδιο Διαιτητής: Κάκος Α. (Κέρκυρας) Βοηθοί: Δάλλας Κ. (Ηπείρου), Τρύφωνας Σ. (Κέρκυρας) 4ος Διαιτητής: Κουκουλάκης Μ. (Ηρακλείου) Σκόρερ: 87’ Ι...

Γήπεδο: Παγκρήτιο στάδιο
Διαιτητής: Κάκος Α. (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Δάλλας Κ. (Ηπείρου), Τρύφωνας Σ. (Κέρκυρας)
4ος Διαιτητής: Κουκουλάκης Μ. (Ηρακλείου)
Σκόρερ: 87’ Ισσά (αυτογκόλ) – 18’ Λεοζίνιο (πεν.)
Κίτρινες κάρτες: 16’ Δασκαλάκης, 47’ Κεφαλούκος, 90+ Τζούνιορ, 90+ Κορδονούρης – 19’ Λεοζίνιο, 29’ Σίμιτς, 39’ Ισσά, 40’ Πίτσος
Εισιτήρια: 3.950
Εισπράξεις: 30.045

Φάσεις και γκολ

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

8’
Ο Νουαφόρ κάνει ωραία ενέργεια έξω από την περιοχή, αποφεύγει δύο αντιπάλους, βγαίνει απέναντι στον Δασκαλάκη, αλλά ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη τον προλαβαίνει και διώχνει σε κόρνερ.
12’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λεοζίνιο, η μπάλα πάνω απ’ τα δοκάρια του τερματοφύλακα του Εργοτέλη.
16’ Ο διαιτητής του αγώνα, Κάκος, είδε παράβαση στο μαρκάρισμα του Φραγκουλάκη πάνω στον Γκάντσεφ με αποτέλεσμα να καταλογίσει πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων.
17’ ΓΚΟΛ! Την εκτέλεση αναλαμβάνει ο Λεοζίνιο, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα, αφού πρώτα η μπάλα βρήκε το σώμα του Δασκαλάκη.
19’ Δυνατό σουτ του Βακουφτσή, ο Τζόρβας θα αποκρούσει καταρχήν με γροθιές και στην συνέχεια σταθερά.
26’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ταραλίδη, η μπάλα θα φύγει άουτ.
31’ Σκαφτή μπαλιά στη πλάτη της άμυνας του ΟΦΗ απ’ τον Γραμμόζη, ο Ογκουνσότο θα κοντρολάρει τη μπάλα με το στήθος, θα κάνει με τη μια το σουτ, όμως η μπάλα κόντραρε στα πόδια του Ισσά και κατέληξε κόρνερ.
33’ Σουτ του Γκάντσεφ από την αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής, η μπάλα θα φύγει ψηλά άουτ.
35’ Σουτ του Σίμιτς έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα κοντράρει στο κεφάλι του Κεφαλούκου και καταλήγει κόρνερ.
40’ Εκτέλεση φάουλ του Γραμμόζη από τα δεξιά, κεφαλιά του Χίμπλινγκερ, η μπάλα κοντράρει πάνω στον Μπαρκαουάν και φεύγει κόρνερ.
44’ Παράλληλη σέντρα του Φραγκουλάκη από τ’ αριστερά, ο Ισσά διώχνει προτού Ογκουνσότο.

Σκορ ημιχρόνου: 1 – 0

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

48’
Σουτ του Μπαρκαουάν μέσα από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα άουτ.
76’ Συρτή μπαλιά του Ντρούλιτς στον Γκέρμπερ, σουτ του τελευταίου, διώχνει σε κόρνερ ο Δασκαλάκης,
78’ Λάθος της άμυνας του Εργοτέλη, ο Μπαρκαουάν ευνοείτε, θα βγάλει την παράλληλη σέντρα, όμως ο Λεοζίνιο από πολύ κοντά θα στείλει τη μπάλα πάνω απ’ τα δοκάρια του Δασκαλάκη.
85’ Σύγχυση στα καρέ των φιλοξενούμενων. Ο Βακουφτσής από το ύψος της μικρής περιοχής θα αργήσει να σουτάρει με αποτέλεσμα να κοπεί από τους αμυντικούς του ΟΦΗ.
87’ ΓΚΟΛ! Ο Πιέρ Ισσά στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα, την έστειλε στα δίχτυα της ομάδος του, κάνοντας το σκορ 1-1.

Τελικό σκορ: 1 – 1

Διεθνής Ένωσις Εργοτέλης
(Ν. Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Κορδονούρης, Κεφαλούκος, Χίμπλινγκερ, Κένεντι, Γραμμόζης (76’ Θεοδωρίδης), Τάσιτς, Τζούνιορ, Φραγκουλάκης (58’ Κοιλιάρας Δ.), Ογκουνσότο, Βακουφτσής.

ΟΦΗ (Γ. Παράσχος): Τζόρβας, Σταυρακάκης (55’ Ρουμπάκης), Μπαρκαουάν, Ισσά, Πίτσος, Σίμιτς, Ταραλίδης, Γκέρμπερ, Γκάντσεφ (76’ Σφακιανάκης), Λεοζίνιο, Νουαφόρ (60’ Ντρούλιτς).