Η ομάδα μας επικράτησε του Μοχού με 4–0 στο φιλικό παιχνίδι-προπονητικού χαρακτήρα-που διεξήχθη στο βοηθητικό γήπεδο του Παγκρήτιου σταδίου στις 16:00. Το σκ...

Το σκορ άνοιξε ο Γκαπριέλ Ομπατόλα (παίκτης υπό δοκιμή) στο 4ό λεπτό του δευτέρου μέρους, όταν ο Φραγκουλάκης σέντραρε από τ’ αριστερά και ο Νιγηριανός με προβολή παραβίασε την εστία του αντίπαλου γκολκίπερ.
Το 2-0 έγινε τέσσερα λεπτά αργότερα. Ο Μάρκο Γιοβάνοβιτς (παίκτης υπό δοκιμή) έκανε την κάθετη πάσα στον Νατσέφσκι, κι αυτός με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.
Στο 15ό λεπτό του δευτέρου μέρους ο Μάθις έβγαλε καταπληκτική βαθιά μπαλιά στον Νατσέφσκι, ο Σκοπιανός επιθετικός στόπαρε τη μπάλα με το στήθος και έκανε με τη μια το σουτ, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα του τερματοφύλακα του Μοχού.
Στο 26ό λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου ο Ματθαιάκης έκανε τη σέντρα από τ’ αριστερά, ο Ομπατόλα με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και με την επαναφορά της μπάλας ο Νατσέφσκι με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 4-0, πετυχαίνοντας παράλληλα το τρίτο του τέρμα στον σημερινό φιλικό.
Αξίζει να αναφέρουμε ότι οι δυο ομάδες αγωνίσθηκαν για δυο τριαντάλεπτα.

Εργοτέλης: Καβουσάκης, Γιαλούσης, Κεφαλούκος, Ανυφαντάκης, Ματθαιάκης, Μάθις, Κοιλιάρας Ι., Φραγκουλάκης, Νατσέφσκι, Ομπατόλα, Γιοβάνοβιτς.

Στο δεύτερο μέρος αγωνίσθηκαν και οι: Πηγιάκης, Σεληνιωτάκης, Γιακουμάκης.

* Οι ποδοσφαιριστές που αγωνίσθηκαν στο μεγαλύτερο μέρος της χθεσινής αναμέτρησης με τον Ηρακλή ακολούθησαν αποθεραπεία.

** Ο Πασχάλης Μελισσάς ακολούθησε θεραπεία, ενώ οι Γραμμόζης, Κουτσιανικούλης, Αθανασίου και Μαυρουδής ταλαιπωρούνται από ίωση και δεν προπονήθηκαν.

*** Αύριο οι ποδοσφαιριστές έχουν ρεπό. Την Τετάρτη υπάρχει διπλή προπόνηση. Το πρωί στις 8:30 και το απόγευμα στις 5:00.

**** Σας υπενθυμίζουμε ότι οι Παναγιώτης Κορδονούρης και Σίλβα Τζούνιορ, που συμπλήρωσαν τέσσερις κίτρινες κάρτες στο παιχνίδι με τη Λάρισα στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής, θα εκτίσουν την ποινή τους στον εκτός έδρας αγώνα με τον Παναθηναϊκό στο πλαίσιο της 17ης αγωνιστικής την Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2008.