Γήπεδο: Βοηθητικό Παγκρήτιου σταδίου Σκόρερ: 51’, 55’ Μαυρουδής – 33’ Φινοκαλιώτης Σύνθεση Εργοτέλη: Δασκαλάκης, Κορδονούρης, Ματθαιάκης, Κεφαλού...

Σκόρερ: 51’, 55’ Μαυρουδής – 33’ Φινοκαλιώτης

Σύνθεση Εργοτέλη: Δασκαλάκης, Κορδονούρης, Ματθαιάκης, Κεφαλούκος, Ανυφαντάκης, Τάσιτς, Τζούνιορ, Γραμμόζης, Θεοδωρίδης, Ογκνιένοβιτς, Νατσέφσκι.

Φάσεις και γκολ:

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

7’ Σέντρα του Ογκνιένοβιτς από τα αριστερά, ο Ιερωνυμάκης διώχνει πρωτού Γραμμόζη.
12’
Σέντρα του Γραμμόζη από τα δεξιά, ο Νατσέφσκι δεν εκμεταλλεύτηκε την λάθος έξοδο του γκολκίπερ του Μοχού.
17’
Σέντρα του Θεοδωρίδη από την αριστερή γωνία της μεγάλης περιοχής, μονοκόμματο σουτ του Νατσέφσκι, η μπάλα θα περάσει δίπλα από το δεξί κάθετο δοκάρι του Γαβιωτάκη.
20’
Σουτ του Ογκνιένοβιτς έξω από την περιοχή, η μπάλα ψηλά άουτ.
30’
Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κεφαλούκου (παίκτης Μοχού), η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του Δασκαλάκη.
33’ ΓΚΟΛ!
Πολλή όμορφη ενέργεια του Φινοκαλιώτη από τα αριστερά, θα περάσει τον Κεφαλούκο (παίκτης Εργοτέλη), θα σουτάρει δυνατά και θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του τερματοφύλακα του Εργοτέλη, ανοίγοντας το σκορ στο βοηθητικό γήπεδο του Παγκρήτιου σταδίου.

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Σύνθεση Εργοτέλη: Αθανασίου, Πηγιάκης, Φραγκουλάκης, Μιλάντιν, Γιαλούσης, Μελισσάς, Κοιλιάρας Δ., Κουτσιανικούλης, Καρέλης, Μαυρουδής, Μπουντιμίρ.

50’ Πάσα του Κουτσιανικούλη στον Καρέλη, αυτός ελίσσεται πάνω στην γραμμή της μεγάλης περιοχής, θα σουτάρει αλλά η μπάλα θα πάει στην αγκαλιά του Γαβιωτάκη.
51’ ΓΚΟΛ! «Βαθιά» μπαλιά του Κουτσιανικούλη στον Μαυρουδή, αυτός προλαβαίνει στο σπρίντ τον τερματοφύλακα του Μοχού και με πλασέ θα φέρει το ματς στα ίσια. 1-1.
55’ ΓΚΟΛ! Σέντρα του Πηγιάκη από τα δεξιά, προβολή του Μαυρουδή, η μπάλα στα δίχτυα του ανήμπορου να αντιδράσει Γαβιωτάκη. 2-1.
62’ Κόρνερ του Κουτσιανικούλη από τα δεξιά, κεφαλιά του Γιαλούση, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι του γκολκίπερ του Μοχού.
66’ Ξανά κόρνερ για την ομάδα του Εργοτέλη, αυτή τη φορά με εκτελεστή τον Κοιλιάρα Δ., ο οποίος θα βρει τον Μιλάντιν που με κεφαλιά θα στείλει ξανά τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
80’ «Σκαφτή» μπαλιά του Νοικοκυράκη στον Πατούνα Δ., αυτός θα σουτάρει αλλά η μπάλα θα περάσει ξυστά από το δεξί κάθετο δοκάρι του Αθανασίου.
83’ Καταπληκτική κούρσα του Κουτσιανικούλη από τα δεξιά, θα περάσει τον Ιερωνυμάκη, θα σουτάρει αλλά ο Γαβιωτάκης θα διώξει τη μπάλα σε κόρνερ.
84’ Στην αμέσως επόμενη φάση, η εκτέλεση κόρνερ από τον Φραγκουλάκη, ο Μελισσάς θα πηδήξει πιο ψηλά από όλους κερδίζοντας την κεφαλιά, αλλά η μπάλα θα καταλήξει στην αγκαλιά του τερματοφύλακα του Μοχού.

* Ο ποδοσφαιριστής της ΠΑΕ Διεθνής Ένωσις Εργοτέλη, Δημήτρης Κοιλιάρας, αγωνίσθηκε δέκα λεπτά στον χθεσινοβραδινό ισόπαλο αγώνα (2-2) της εθνικής Ελπίδων με την αντίστοιχη ομάδα της Ιταλίας στο «Απόστολος Νικολαΐδης» μπαίνοντας στη θέση του Παναγιώτη Κονέ.

** Ατομικό πρόγραμμα ακολούθησε και σήμερα ο Μάριο Χίμπλιγκερ, ανεβάζοντας όμως αισθητά τους ρυθμούς.

*** Ο Ζολτ Πόζα ακολούθησε θεραπεία και έκανε ειδικό πρόγραμμα με βάρη στο γυμναστήριο.

**** Η αυριανή προπόνηση είναι στις 17:00 στις εγκαταστάσεις του βοηθητικού γηπέδου του Παγκρήτιου σταδίου.