Γήπεδο: Παγκρήτιο στάδιο Διαιτητής: Καλόπουλος (Θεσσαλονίκης) Βοηθοί: Μποζατζίδης (Θεσσαλονίκης), Βασιλειάδης (Θεσσαλονίκης) Τέταρτος διαιτητής: Κουκουλάκης (Ηρακλείου) Κίτρινε...

Γήπεδο: Παγκρήτιο στάδιο
Διαιτητής: Καλόπουλος (Θεσσαλονίκης)
Βοηθοί: Μποζατζίδης (Θεσσαλονίκης), Βασιλειάδης (Θεσσαλονίκης)
Τέταρτος διαιτητής: Κουκουλάκης (Ηρακλείου)
Κίτρινες κάρτες: 24’ Μιλάντιν, 74’ Ματθαιάκης – 28’ Ιωάννου, 45’ Μέζα, 49’ Λουτσιάνο

Φάσεις και γκολ

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

5’ Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Λουτσιάνο από μακρινή απόσταση, η μπάλα στο δεξί δοκάρι του Δασκαλάκη.
17’ Φάουλ του Ογκνιένοβιτς, ο Ανατολάκης δεν βρίσκει καλά την μπάλα και την στέλνει προς την εστία του Μιχαηλίδη, αλλά ο Έλληνας πορτιέρο απομάκρυνε με τα ακροδάχτυλα.
20’ Ατομική ενέργεια του Ογκνιένοβιτς, που έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή του Ατρομήτου, αλλά ο Μιχαηλίδης μπλόκαρε την μπάλα.
41’ Λάθος του Χίμπλιγκερ στο χώρο της μεσαίας γραμμής, ευνοείτε ο Λουτσιάνο που θα κάνει την κούρσα από τα δεξιά, θα περάσει τον Κορδονούρη, όμως η σέντρα-σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ.
42’ Σουτ του Λουτσιάνο μέσα από την περιοχή, αποκρούει προς στιγμήν ο Δασκαλάκης, σέντρα-σουτ ξανά από τον ίδιο παίκτη, ο τερματοφύλακας του Εργοτέλη διώχνει προτού Σίριο.
45’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ογκνιένοβιτς, ο Μιχαηλίδης διώχνει σε κόρνερ.
45’ Εκτέλεση κόρνερ από τον Ογκνιένοβιτς, κεφαλιά του Χίμπλιγκερ από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα θα φύγει άουτ.

Σκορ ημιχρόνου: 0 – 0

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

52’ Εξαιρετικό χτύπημα φάουλ του Λουτσιάνο, η μπάλα πέρασε ελάχιστα έξω από το αριστερό δοκάρι του Δασκαλάκη.
58’ Λουτσιάνο – Σίριο θα παίξουν το ένα-δυο, σουτ του τελευταίου, ο Δασκαλάκης έσωσε την ομάδα του από βέβαιη παραβίαση.
72’ Σουτ του Λουτσιάνο έξω από την περιοχή, η μπάλα άουτ.
82’ Ο Λουτσιάνο από δεξιά θα πασάρει στον Σίριο, αυτός θα πιάσει το μονοκόμματο σουτ αλλά η μπάλα θα πάει στην αγκαλιά του Δασκαλάκη.
87’ Σουτ του Ογκνιένοβιτς μέσα από την περιοχή, ο Μιχαηλίδης αποκρούει σταθερά.
89’ Σουτ του Μαρίνου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Δασκαλάκης θα αποκρούσει σταθερά.

Τελικό σκορ: 0 – 0

Εργοτέλης (Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Χίμπλιγκερ, Κορδονούρης, Μελισσάς (81' Φραγκουλάκης), Γραμμόζης (66' Κοιλιάρας), Τζούνιορ, Μιλάντιν, Ογκνιένοβιτς, Μπουντιμίρ (59' Νατσέφσκι, ), Τάσιτς, Ματθαιάκης.

Ατρόμητος (Γκιγιέρμο Όγιος): Μιχαηλίδης, Κατεμής, Γελαδάρης, Ιωάννου, Λουτσιάνο, Ρέγες (60' Μαρίνος), Τρέχο (35' Μέζα), Σίριο (80' Σάντσεθ), Ολιβέιρα, Κορακάκης, Ανατολάκης.