Γήπεδο: Παγκρήτιο στάδιο Διαιτητής: Μαζαράκος Η. (Άρτας) Βοηθοί: Πάνου Γ. (Αιτωλοακαρνανίας), Γούκος Δ. (Ηπείρου) Τέταρτος διαιτητής: Κουκουλάκης Μ. (Ηρακλείου) Σκό...

Γήπεδο: Παγκρήτιο στάδιο
Διαιτητής: Μαζαράκος Η. (Άρτας)
Βοηθοί: Πάνου Γ. (Αιτωλοακαρνανίας), Γούκος Δ. (Ηπείρου)
Τέταρτος διαιτητής: Κουκουλάκης Μ. (Ηρακλείου)
Σκόρερ: 45’ Φιλομένο, 65’ Τσέζαρεκ, Ροτζέριο 75’ (πεν.)
Κίτρινες κάρτες: Τζούνιορ, Χίμπλιγκερ – Λαζαρίδης, Τσέζαρεκ
Εισιτήρια: 1.712
Εισπράξεις: 8.265 ευρώ.

Φάσεις και γκολ

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

5'
Δυνατό σουτ του Γραμμόζη έξω από την πειοχή, ο Αμπάρης απέκρουσε την μπάλα.
15' Κίτρινη κάρτα για τον Λαζαρίδη του Αστέρα Τρίπολης.
40' Κίντρινη κάρτα στον Τζούνιορ του Εργοτέλη.
42' Κίτρινη κάρτα στον Τσέζαρεκ του Αστέρα Τρίπολης.
45’ ΓΚΟΛ! Ο Ροτζέριο Μάρτινς έκανε τη σέντρα από τα δεξιά και ο Φιλομένο με κεφαλιά μέσα από την περιοχή νίκησε τον Δασκαλάκη, ανοίγοντας το σκορ στο Παγκρήτιο στάδιο.

Σκορ ημιχρόνου: 0-1

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

54'
Κίτρινη κάρτα στον Χίμπλιγκερ του Εργοτέλη.
65' ΓΚΟΛ! Ο Φιλομένο βγήκε στην επίθεση, πέρασε τον Γραμμόζη, πάσαρε στον Τσέζαρεκ που βρισκόταν δίπλα του και αυτός απέναντι στον Δασκαλάκη δεν δυσκολεύτηκε με σουτ να κάνει το 0-2.
74’ Ωραία προσπάθεια από τον Ογκνιένοβιτς, το σουτ του όμως δεν ανησύχησε τον Αμπάρη.
75' ΓΚΟΛ! Ο Φιλομένο μπήκε μέσα στην περιοχή, ανατράπηκε από τον Κορδονούρη και ο διαιτητής έδωσε πέναλτι υπέρ των φιλοξενούμενων. Ο Ροτζέριο Μάρτινς το εκτέλεσε εύστοχα και έκανε το 0-3.
82’
Εκτέλεση κόρνερ του Χατζί από τα δεξιά, η μπάλα πάει στο δεύτερο δοκάρι εκεί όπου θα βρει τον Νατσέφσκι, κεφαλιά-πάσα του Σκοπιανού επιθετικού στον Μελισσά αλλά ο Ξανθιώτης μέσος θα σταθεί άστοχος, μιας και η κεφαλιά που επιχείρησε χτύπησε αρχικά στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Αμπάρη και στη συνέχεια κατέληξε στην αγκαλιά του γκολκίπερ του Αστέρα Τρίπολης.

Τελικό σκορ: 0-3

Εργοτέλης
(Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Χίμπλιγκερ, Κορδονούρης, Θεοδωρίδης, Μελισσάς, Γραμμόζης, Τζούνιορ, Χατζί (77’ Φραγκουλάκης), Μιλάντιν (57’ Νατσέφσκι), Ογκνιένοβιτς, Τάσιτς (57’ Κοιλιάρας Δ.).

Αστέρας Τρίπολης (Πάολο Κάμπος): Αμπάρης, Φλάβιο, Μασσάρα, Μασάντο, Ψωμάς, Λαζαρίδης, Καρντόσο, Λαδάκης, Ροτζέριο (88’ Κουσκουνάς), Φιλομένο (84’ Ζουντί), Τσέζαρεκ (79’ Στρατάκης).