Γήπεδο: Παγκρήτιο σταδιο Διαιτητής: Πολατιάν Λ. (Πέλλας) Βοηθοί: Τζούνας Ν. (Κοζάνης), Κωτσιαντής Σ. (Ημαθίας) 4ος Διαιτητής: Γιαννόπουλος Γ. (Αθηνών) Σκόρερ: 82’ Βακουφτ...

Γήπεδο: Παγκρήτιο σταδιο
Διαιτητής: Πολατιάν Λ. (Πέλλας)
Βοηθοί: Τζούνας Ν. (Κοζάνης), Κωτσιαντής Σ. (Ημαθίας)
4ος Διαιτητής: Γιαννόπουλος Γ. (Αθηνών)
Σκόρερ: 82’ Βακουφτσής, 91’ Μάθις – 36 Μπρίτο, 56’ Μπάρκογλου
Κίτρινες κάρτες: 22’ Κορδονούρης, 71’ Κένεντι, 84’ Φραγκουλάκης, 94’ Βακουφτσής – 26’ Σαρακατσάνος, 46’ Ζαπρόπουλος, 79’ Ουέλινγκτον
Εισιτήρια: 3.150
Εισπράξεις:
8.105

Φάσεις και γκολ

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

16’
Ο Ουέλινγκτον θα σουτάρει από τα δεξιά, η μπάλα θα φύγει άουτ.
17’ Ο Ογκουνσότο θα δώσει την πάσα στον Βακουφτσή, αυτός θα περάσει τον Κόλτση, θα σουτάρει, όμως η μπάλα έφυγε δίπλα απ’ το δεξί δοκάρι του Κόβατς.
25’ Δυνατό σουτ του Μπάρκογλου έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Δασκαλάκη.
36’ ΓΚΟΛ! Ο Χετεμάϊ εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Μιλάντιν, πάσαρε στον Μπρίτο κι αυτός με πλασέ άνοιξε το σκορ του αγώνος στο Παγκρήτιο στάδιο. 0-1
42’ Σουτ του Ουέλινγκτον έξω από την περιοχή, η μπάλα θα φύγει συρτά άουτ.

Σκορ ημιχρόνου: 0 – 1

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

46’
Ο Κοιλιάρας με εκτέλεση φάουλ θα βρει τον Μελισσά, αυτός θα κάνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα θα καταλήξει στην αγκαλιά του Κόβατς.
48’ Σέντρα-σουτ του Μιλάντιν από τα δεξιά, η μπάλα θα πάρει περίεργη τροχιά με αποτέλεσμα να αιφνιδιάσει τον Κόβατς που θα διώξει τελικά σε κόρνερ με τα ακροδάχτυλα.
49’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ουέλινγκτον, η μπάλα θα φύγει πάνω από τα δοκάρια του Δασκαλάκη.
56’ ΓΚΟΛ! Ο Μπάρκογλου θα παίξει το ένα-δυο με τον Χετεμάϊ, ο πρώτος θα κάνει το πλασέ από το ύψος της μεγάλης περιοχής και θα στείλει τη μπάλα στα δίχτυα του Δασκαλάκη, κάνοντας το 0-2 για τους φιλοξενούμενους.
63’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γραμμόζη, η μπάλα θα φύγει συρτά άουτ.
65’ Δυνατό σουτ του Κοιλιάρα, διώχνει με γροθιές ο Κόβατς, με την επαναφορά της μπάλας σουτ του Κορδονούρη, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του γκολκίπερ της Καλαμαριάς.
72’ Ο Κοιλιάρας θα σουτάρει έξω από την περιοχή, η μπάλα όμως θα καταλήξει στην αγκαλιά του Κόβατς.
82’ ΓΚΟΛ! Έμμεσο χτύπημα φάουλ για την ομάδα μας. Ο Γραμμόζης θα πασάρει στον Βακουφτσή κι αυτός με συρτό σουτ θα μειώσει το σκορ για την ομάδα μας σε 1-2.
83’ Ο Μάθις θα σουτάρει έξω από την περιοχή, όμως η μπάλα θα φύγει άουτ.
91’ ΓΚΟΛ! Δυνατό σουτ του Μάθις έξω από την περιοχή, η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του γκολκίπερ του Απόλλων Καλαμαριάς, ισοφαρίζοντας το σκορ σε 2-2.

Τελικό σκορ: 2 – 2

Διεθνής Ένωσις Eργοτέλης
(Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Μιλάντιν (76' Μάθις), Κορδονούρης, Χίμπλινγκερ, Κένεντι, Γραμμόζης, Τάσιτς (73' Φραγκουλάκης), Μελισσάς (59' Μπουντιμίρ) Δ. Κοιλιάρας, Βακουφτσής, Ογκουνσότο.

Απ. Καλαμαριάς (Μάκης Κατσαβάκης): Κόβατς, Μουράφσκι, Κόλτσης, Σαρακατσάνος, Μπρίτο (76' Σπυριδάκης), Γαλανόπουλος, Παπαδόπουλος, Ουέλινγκτον, Ζαπρόπουλος (58' Σίκοφ), Χετεμάϊ (72' Κοντοδήμος), Μπάρκογλου.