Την ήττα με 1-2 γνώρισε ο Εργοτέλης από τον Θρασύβουλο στο Παγκρήτιο στάδιο, παρότι η ομάδα μας έχασε σπουδαίες ευκαιρίες για να καταφέρει να πάρει τους τρεις βαθμ...

Την ήττα με 1-2 γνώρισε ο Εργοτέλης από τον Θρασύβουλο στο Παγκρήτιο στάδιο, παρότι η ομάδα μας έχασε σπουδαίες ευκαιρίες για να καταφέρει να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης.
Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να προηγηθούν στο 33’ με σκόρερ τον Ουέλιγκτον ο οποίος έκανε το 0-1 το οποίο ήταν και αποτέλεσμα ημιχρόνου.
Στο δεύτερο μέρος η ομάδα μας έχασε μεγάλες ευκαιρίες να πετύχει κάποιο τέρμα. Ο Ρομάνο αστόχησε σε πέναλτι στο 65’, ο Μπουντιμίρ είχε δοκάρι στο 81’, ενώ κατάφερε να ισοφαρίσει στο 86’ με πλασέ του Ορφανού.
Στη συνέχεια και ενώ ο Εργοτέλης έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Μπουντιμίρ να κάνει το 2-1, στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων ο Γιαλούσης στην προσπάθεια του να διώξει τη μπάλα την έστειλε στα δίχτυα την ομάδα μας και διαμορφώθηκε το τελικό 1-2.

Σ/Τ Νίκου Καραγεωργίου
Στη Συνέντευξη Τύπου που ακολούθησε μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής της ομάδας μας Νίκος Καραγεωργίου δήλωσε: « Περάσαμε και αυτό το βασανιστήριο στο σημερινό παιχνίδι. Στο ποδόσφαιρο κανένας δεν μπορεί να προβλέψει την εξέλιξη ενός αγώνα, έτσι και εμείς σήμερα δεν περιμέναμε να χάσουμε αυτό τον αγώνα.
Ήταν τυχερός ο κόσμος που βρέθηκε στο γήπεδο και παρακολούθησε τη συγκεκριμένη αναμέτρηση, αλλά και άτυχος γιατί δεν κέρδισε ο Εργοτέλης.
Ξεκινήσαμε με λάθος σκεπτικό το παιχνίδι, δεν μπήκαμε όπως θα έπρεπε και γι’ αυτό βρεθήκαμε πίσω στο σκορ.
Στο δεύτερο ημίχρονο τα πράγματα ήταν διαφορετικά, παίξαμε πολύ καλά, δημιουργήσαμε ευκαιρίες, μπορούσαμε να πάρουμε τη νίκη. Θέλαμε να κερδίσουμε για να κάνουμε διαφορετικές σκέψεις ωστόσο δεν τα καταφέραμε.
Είμαι πολύ ευχαριστημένος και από τον Γιάννη Κοιλιάρα ο οποίος μπήκε στο γήπεδο και μοίρασε πολύ σωστά το παιχνίδι της ομάδας μας.

Εισιτήρια: 2143
Εισπράξεις: 17.871

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Δασκαλάκης, Μαουρίτσιο, Ορφανός, Γελαδάρης (80’ Φραγκουλάκης), Πλάσνεγκερ, Κουτσιανικούλης (77’ Κοιλιάρας), Ροτζέριο (63’ Βακουφτσής), Γιαλούσης, Ρομάνο, Ογκουνσότο, Μπουντιμίρ.

ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ: Κωστάκης, Κατσίκης, Τσιώλης, Βασιλείου, Σωτήρχος, Βεντούρα, Μιχός, Ουέλιγκτον (77’ Άλβες), Κόζλεϊ (60’ Καραμαλίκης), Ρόκας (72’ Μαυρογενίδης), Λιαπάκης.
Φιλμ αγώνα:
2’ Σουτ του Κόζλεϊ έδιωξε ο Δασκαλάκης.
10’ Σέντρα Μπουντιμίρ κεφαλιά του Ογκουνσότο η μπάλα πέρασε πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.
21’ Ατομική προσπάθεια του Κουτσιανικούλη πάσα στον κενό χώρο ωστόσο μπερδεύτηκαν ο Γελαδάρης με τον Ογκουνσότο και έβγαλαν τη μπάλα άουτ.
Γκολ 33’ Σέντρα του Τσιώλη πλασέ του Ουέλιγκτον η μπάλα στα δίχτυα, 0-1.
35’ Σέντρα του Μίχου πλασέ στην κίνηση του Ουέλιγκτον πάνω από τα δοκάρια.
41’ Εκτέλεση φάουλ του Μαουρίτσιο η μπάλα πέρασε μόλις άουτ.
48’ Σουτ του Ροτζέριο μπλόκαρε ο Κωστάκης.
51’ Σουτ του Ροτζέριο η μπάλα πέρασε άουτ.
54’ Πλασέ του Κουτσιανικούλη μπλόκαρε ο Κωστάκης.
57’ Κεφαλιά του Ογκουνσότο η μπάλα έφυγε άουτ.
65’ Χέρι του Βασιλείου μέσα την περιοχή ο Ρομάνο εκτέλεσε το πέναλτι ωστόσο έστειλε τη μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι.
75’ Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον Εργοτέλη αρχικά από τον Ογκουνσότο και στη συνέχεια με τους Κουτσιανικούλη και Βακουφτσή.
81’ Σέντρα του Φρακουλάκη κεφαλιά του Μπουντιμίρ η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι.
Γκολ !!!! 88’ Ωραία κίνηση και πλασέ του Ορφανού η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.
90+3 Ο Μπουντιμίρ βρέθηκε απέναντι από τον Κωστάκη, πλάσαρε ωστόσο ο τερματοφύλακας του Θρασύβουλου κατάφερε να διώξει σωτήρια.
Γκολ 90+5, Σέντρα του Άλβες στην προσπάθεια του ο Γιαλούσης να διώξει τη μπάλα την έστειλε στα δίχτυα του Δασκαλάκη.
ΠΑΕ ΔΙΕΘΝΗΣ ΕΝΩΣΙΣ ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ συγχαίρει τους διαιτητές της σημερινής αναμέτρησης για την πολύ καλή παρουσία τους.