Γήπεδο: Αστέρα Τρίπολης Διαιτητής: Κάκος (Κέρκυρας) Βοηθοί: Δάλλας (Ηπείρου), Τρύφωνας(Κέρκυρας) 4ος Διαιτητής: Τριτσώνης Σ. (Αθηνών) Σκόρερ: 36’ Κανακούδης – 88’ Ογκουνσό...

Γήπεδο: Αστέρα Τρίπολης
Διαιτητής: Κάκος (Κέρκυρας)
Βοηθοί: Δάλλας (Ηπείρου), Τρύφωνας(Κέρκυρας)
4ος Διαιτητής: Τριτσώνης Σ. (Αθηνών)
Σκόρερ: 36’ Κανακούδης – 88’ Ογκουνσότο
Κίτρινες κάρτες: 38’ Νταμόντε, 45’ Οφρυδόπουλος, 69’ Καρντόσο – 67’ Μελισσάς

Φάσεις και γκολ

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

5’ Ο Ζεάν Κάρλος έκανε τη σέντρα από τα αριστερά, ο Φιλομένο έκανε την κεφαλιά, με τη μπάλα να φεύγει πάνω από τα δοκάρια του γκολκίπερ μας.
16’ Ο Τζούνιορ εκτέλεσε φάουλ, με τη μπάλα να καταλήγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Αμπάρη.
19’ Κεφαλιά του Μελισσά, μετά από σέντρα του Τζούνιορ, η μπάλα κατέληξε άουτ.
23' Ο Φιλομένο πάσαρε στον Καρντόσο, αυτός δοκίμασε το σουτ, με τη μπάλα να φεύγει άουτ.
30’ Η ομάδα μας βγήκε στην αντεπίθεση και έχασε την σημαντικότερη ευκαιρία στο πρώτο ημίχρονο με το σουτ του Θεοδωρίδη που έδιωξε εντυπωσιακά ο Αμπάρης.
34’
Ο Δασκαλάκης με καταπληκτική απόκρουση κράτησε το μηδέν για την ομάδα μας στην κεφαλιά του Τσέζαρεκ.
36' ΓΚΟΛ!
Ο Τσέζαρεκ πάσαρε στον Κανακούδη και αυτός με αριστερό σουτ νίκησε τον Δασκαλάκη, ανοίγοντας το σκορ για τους γηπεδούχους.

Σκορ ημιχρόνου: 1 – 0

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

60’
Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για την «δική μας ομάδα», καθώς έπειτα από κεφαλιά του Μελισσά, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι της εστίας του Αμπάρη.
80’ Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάθις, η μπάλα κόντραρε πάνω στα σώματα των αμυντικών του Αστέρα Τρίπολης.
88’
ΓΚΟΛ! Ο Μάθις εκτέλεσε φάουλ, ο Ογκουνσότο έγινε αποδέκτης της μπάλας και με σουτ ισοφάρισε την αναμέτρηση, βάζοντας παράλληλα το δεύτερο γκολ του στο φετινό πρωτάθλημα.

Τελικό σκορ: 1 – 1

Αστέρας Τρίπολης
(Παναγιώτης Τζαναβάρας): Αμπάρης, Κυριάκος (71΄Λαδάκης), Οφρυδόπουλος, Λαζαρίδης, Nτόντε, Ζαϊρί, Καρντόσο, Νταμόντε, Κανακούδης, Τσέζαρεκ, Φιλομένο (86' Μοσχογιάννης).

Διεθνής Ένωσις Εργοτέλης
(Νίκος Καραγεωργίου): Δασκαλάκης, Γιαλούσης, Κεφαλούκος, Χίμπλιγκερ, Κορδονούρης (77' Κουτσανικούλης), Τζούνιορ, Μελισσάς, Θεοδωρίδης (61' Μάθις), Ογκουνσότο, Βακουφτσής (70' Μπουντιμίρ), Φραγκουλάκης.