Σκόρερ: 8’ Θεοδωρίδης (πεν.)             20’ Λυκούδης             69’ Σαλταπίδας Διατητές: Κυριαζής Γ., (Χανίων)                Δημοβασίλης Β., (Χανίων)         ...

: Συρωτάκης, Λυκούδης (90’ Βουρβαχάκης), Χατζηγιάννης (75’ Παντελακάκης), Κουλλάκης, Μπουρμπάκης, Χαλκιαδάκης (75' Τσατσαρωνάκης Ε.), Τσατσαρωνάκης Ι., Μπαράκος, Γκώντσος (75’ Καταρτζής), Παπαδημητρίου (55’ Σαλταπίδας), Αγγελάκης (60’ Περάκης).

Εργοτέλης
: Δασκαλάκης, Μιλάντιν (21’ Ματθαιάκης), Χίμπλιγκερ, Ανυφαντάκης (Κεφαλούκος), Κορδονούρης, Τάσιτς (84’ Καρέλης), Θεοδωρίδης (84’ Κοιλιάρας Ι.), Γραμμόζης (70’ Μπουντιμίρ), Μελισσάς, Κουτσιανικούλης, Φραγκουλάκης (84’ Γιαλούσης).

Α’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

6’ "Συρτή" μπαλιά του Τάσιτς στον Κουτσιανικούλη, ο τελευταίος θα σουτάρει αλλά η μπάλα θα περάσει πάνω απ’ το οριζόντιο δοκάρι.
8’ ΓΚΟΛ
! Εκτέλεση πέναλτι του Θεοδωρίδη, το οποίο είχε κερδίσει προηγουμένως ο Μιλάντιν από τον Χατζηγιάννη, η μπάλα στα δίχτυα του Συρωτακη. 0-1.
20’ ΓΚΟΛ! Σουτ του Γκώντσου, αποκρούει προς στιγμήν ο Δασκαλάκης, αλλά με την επαναφορά της μπάλας ο Λυκούδης θα πλασάρει σε κενή εστία, στέλνοντας τη μπάλα στα δίχτυα.
25’ Εκτέλεση φάουλ του Φραγκουλάκη, κεφαλιά του Κορδονούρη από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα πάνω απ’ τα δοκάρια.
41’
Σουτ του Παπαδημητρίου, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Δασκαλάκη.

Τέλος Ημιχρονου: ΑΟΧ – Εργοτέλης 1-1

Β’ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

49’ Σουτ, εκτός περιοχής, του Θεοδωρίδη, η μπάλα θα περάσει άουτ.
64’ Σέντρα του Γραμμόζη από τα δεξιά, κεφαλιά του Μελισσά, ο Συρωτάκης διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.
69’ ΓΚΟΛ!
"Βαθιά" μπαλιά του Περάκη, στη πλάτη της άμυνας του Εργοτέλη, ο Σαλταπίδας βρίσκεται στην πορεία της μπάλας και με ένα «ψηλοκρεμαστό» σουτ θα κάνει το 2-1.
80’ Σουτ, εκτός περιοχής, του Μπουντιμίρ, η μπάλα θα περάσει δίπλα από το αριστερό δοκάρι του γκολκίπερ του ΑΟΧ.

Τέλος Αγώνα: ΑΟ Χανίων – Εργοτέλης 2-1

Ακολουθούν δηλώσεις του προπονητή του Εργοτέλη, κ. Νίκου Καραγεωργίου:
«Η ήττα ήταν ένα καλό μάθημα για εμάς, γιατί υποτιμήσαμε τον αντίπαλο, κάτι που δεν πρέπει να γίνεται ποτέ στο ποδόσφαιρο. Πίεσα αρκετά κάποιους ποδοσφαιριστές και ίσως είναι τα πόδια τους “βαριά”».
Στη συνέχεια, δεν παρέλειψε να μιλήσει για την ομάδα του ΑΟ Χανίων, λέγοντας:
«Η ομάδα του ΑΟΧ έπαιξε πολύ καλό ποδόσφαιρο και κέρδισε δίκαια. Πιστεύω ότι εάν συνεχίσει με αυτόν τον ρυθμό, θα πρωταγωνιστήσει φέτος στο περιφερειακό πρωτάθλημα».

Ακολουθούν δηλώσεις του μεγαλομετόχου της Π.Α.Ε, κ. Νίκου Τζώρτζογλου:
«Έμεινα έκπληκτος από την εμφάνιση του ΑΟΧ, διότι τα 8/11 των ποδοσφαιριστών μας νίκησαν τον Ηρακλή στο Καυτατζόγλειο. Πρέπει να προβληματιστούμε από την ήττα, και να δουλέψουμε πάνω σε αυτήν».