Στο χθεσινό παιχνίδι, το οποίο διεξήχθη στις 18:00 στα Ανώγεια, δεν υπήρξε νικητής, μιας και ο αγώνας έληξε ισόπαλος. Οι ερασιτέχνες του Εργοτέλη προηγήθ...

Οι ερασιτέχνες του Εργοτέλη προηγήθηκαν στο σκορ δυο φορές και ισοφαρίστηκαν ισάριθμες.

Το σκορ του αγώνος άνοιξε ο Αποστολάκης στο λεπτό αλλά ο Αετός ισοφάρισε στο 41’ με τον Μάρκο. Ο Κονδυλάκης στο 68’ έκανε το 1-2 για τον Εργοτέλη και όλα έδειχναν ότι οι «κιτρινόμαυροι» θα έφευγαν νικητές από αυτό το φιλικό, αλλά ο Καριδάκης (παίκτης Αετού Ανωγείων) είχε διαφορετική άποψη και με εκτέλεση πέναλτι στο 89ό λεπτό του αγώνος, έφερε το ματς στα ίσια, κάνοντας το τελικό 2-2.

Επόμενος φιλικός αγώνας για τους ερασιτέχνες του Εργοτέλη είναι τη Κυριακή 19 Αυγούστου στο γήπεδο Μαρτινέγκο με αντίπαλο την ομάδα του Αγίου Νικολάου (ΑΟΑΝ), ομάδα από το περιφερειακό πρωτάθλημα.