Ήττα 4-1 για το Μαρτινέγκο από την Ομόνοια στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν το Μαρτινέγκο και μόλις στο 5ο λεπτό του αγώνα άνοιξαν το σκορ με τον Πουλακάκη να ευστοχεί σε κτύπημα πέναλτι και να πετυχαίνει το 0-1. Στο 25’ οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Πολίτη να σημειώνει το 0-2, σκορ με το οποίο οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια.

Το Μαρτινέγκο αντέδρασε στο δεύτερο ημίχρονο και στο 63’ ο Μουρατάι με σουτ έπειτα από φάουλ του Φθενάκη μείωσε 2-1, για να πάρει «αέρα» δυο τερμάτων η Ομόνοια στο 66’ όταν ο Πολίτης έγραψε το 1-3 με σουτ από αριστερά έξω από την περιοχή, ενώ και πάλι ο Πολίτης στο 74’ διαμόρφωσε το τελικό 1-4.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κανταρτζόγλου Δ. και επόπτες οι Καζόγλου Χ. και Κωνσταντάκη Μ.

Μαρτινέγκο: Σταματάκης, Γαλανάκης (79' Κατσελής), Μπατσέλι (71' Σερέτης), Φαϊτάκης, Μουρατάι, Παναγιωτάκης, Τελχάι (79' Παρασύρης) Ψυχαράκης (71' Ντολλάνι), Βιδάκης (71' Μαρντάρε), Χότζα, Φθενάκης

Ομόνοια: Καλογεράκης, Παρασύρης, Γεωργαλής, Δασκαλάκης, Φραγκιαδάκης (80' Μπαφάκης), Καραδάκης (71' Αυγουστάκης), Παπαδογιωργάκης, Καλλέργης (60' Σωτηρόπουλος), Πουλακάκης (80' Ιακωβάκης), Μανουσάκης, Πολίτης.