Στα Ανώγεια κόντρα στον τοπικό Αετό ολοκλήρωσε τις εφετινές αγωνιστικές υποχρεώσεις του το Μαρτινέγκο.

Η ομάδα του Παναγιώτη Κορδονούρη ηττήθηκε 4-1, με τους γηπεδούχους να ανοίγουν το σκορ μόλις στο 9ο λεπτό με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Παπαδομιχελάκη, ενώ δέκα λεπτά αργότερα στο 19’ έγινε το 2-0 με σουτ του Παπαδάκη

Το Μαρτινέγκο μείωσε στο 59’ με τον Βίλα να σημειώνει το 2-1, ενώ στο 72’ ο Παγκαλάκης με ατομική προσπάθεια και πλασέ ανέβασε το σκορ στο 3-1, για να διαμορφώσει το τελικό 4-1 στο 81’ ο Ιωαννίδης-Σωτηριάδης

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Κώστας, με επόπτες τους Βισκαδούρο και Μπλαβάκη.

Αετός Ανωγείων: Καπετανάκης, Μέμος, Παπαδομιχελάκης, Καλέας (88’ Βιτώρος), Ιωαννίδης-Σωτηριάδης, Παπαδάκης, Αεράκης (65’ Σπαχής), Τουγλής (87’ Πατεράκης), Μαματζάκης, Ξυλούρης (85’ Χαιρέτης), Παγκαλάκης.

Μαρτινέγκο: Γεωργαντάς, Γαλανάκης, Τβαούρι (22’ Περσκέφα), Τσέρος, Λυμπερίδης, Παρασύρης (46’ Ρεθεμνιωτάκης), Γκιώνης (55’ Κόκκινος), Σταμπουλής, Βίλα, Ντολλακάι (65’ Τσαγκαράκης), Φανουργιάκης.