Νίκη 2-0 για τα Κανάρια επί του Μοχού στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Β1 ΕΠΣΗ.

Το σκορ για τους νικητές άνοιξε στο 24’ ο Τσαμαντιώτης με προβολή, όταν έπειτα από παράλληλη σέντρα του Τζαγκαράκη πέτυχε το 1-0. Δυο λεπτά αργότερα χάθηκε μεγάλη ευκαιρία για δεύτερο γκολ, όταν οι αμυντικοί του Μοχού έδιωξαν πάνω στη γραμμή το πλασέ του Χαλκιαδάκη, έπειτα από την κάθετη πάσα του Τσαμαντιώτη.

Ο Κριτσωτάκης στο 27’ με σουτ έξω από την περιοχή σημείωσε το 2-0 για τα Κανάρια, με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο μισό της αναμέτρησης. Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι έχασαν σωρεία ευκαιριών για να διευρύνουν τη νίκη τους.

Στο 76’ μετά από συνδυασμό με τον Ανδρουλάκη ο Αναστασιάδης βρέθηκε απέναντι από τον Αρβανίτη ο οποίος έδιωξε με τα πόδια, ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Ανδρουλάκης βρέθηκε μετά από πάσα του Φαζάκη μόνος με τον αντίπαλο τερματοφύλακα χωρίς να μπορέσει να τον νικήσει.

Ίδια εξέλιξη και στη φάση του 88’ όταν έπειτα από κάθετη πάσα του Τσαμαντιώτη, ο Ανδρουλάκης βρέθηκε απέναντι στον Αρβανίτη, με τον τελευταίο να αποκρούει δύσκολα με το χέρι.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ξυπάκης, με επόπτες τους Γαρεφαλάκη Κ.Μ. και Μισάι.

Κανάρια: Γαλανάκης, Χαραλαμπάκης, Τζαγκαράκης, Ματαλιωτάκης, Κριτσωτάκης, Τσακόνι (62’ Τζάκο), Χαλκιαδάκης (74’ Ανδρουλάκης), Χότζα (72’ Σχοιναράκης), Μουρτζάκης (62’ Φαζάκης), Τσαμαντιώτης, Αναστασιάδης.

Μοχός: Αρβανίτης, Κριτσωτάκης, Σαρινάκης (29’ Τζομπανάκης), Παρασύρης, Διαμαντάκης, Γουβιανάκης, Πεδιώτης, Κεφαλούκος, Πατεράκης, Γεωργαλής, Στεφανάκης (78’ Ρουσοχατζάκης).