Ισοπαλία 1-1 για τα Κανάρια στον αγώνα με την Γόρτυς για την 10η αγωνιστικής της Β2 ΕΠΣΗ, στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο.

Οι καλές στιγμές του πρώτου ημιχρόνου ήταν λίγες, με τα Κανάρια να έχουν την κατοχή της μπάλας και την πρωτοβουλία, χωρίς να την μετουσιώνουν σε γκολ, μέχρι που ο αγώνας έφτασε στο 45ο λεπτό, όταν ο Σπανάκης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή με τον Μάτσα να δίνει το πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Μάνος Βασιλάκης πετυχαίνοντας το 1-0, σκορ με το οποίο ολοκληρώθηκε το πρώτο σαρανταπεντάλεπτο.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν πιο δυνατά στην επανάληψη και στο 53’ κατάφεραν να ισοφαρίσουν 1-1 με τον Μηναδάκη και να φέρουν την ισορροπία στο σκορ. Τα Κανάρια αντέδρασαν στο γκολ και στο 60’ έχασαν μοναδική ευκαιρία να ισοφαρίσουν όταν ο Πάπα με απευθείας κτύπημα φάουλ, είδε τη μπάλα να σταματά στο οριζόντιο δοκάρι, με το 1-1 να παραμένει μέχρι τέλους.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Μάτσας και επόπτες η Κωνσταντάκη και ο Μπαλίδης.

Κανάρια: Παπαδάκης, Βασιλειάδης (46’ Κτιστάκης), Μαυροειδής, Βασιλάκης Νικ., Γκαρής, Κατσαβούνης, Σπανάκης (70’ Ελ Γιαχάουι), Βασιλείου (46’ Πάπα), Παπασπαράκης (67’ Καρπαθάκης), Βασιλάκης Μαν., Γκούντελος (46’ Κατσούρι).

Γόρτυς: Αλεβιζάκης, Χατζίου, Δαριβιανάκης, Παπαδάκης, Ξαγοραράκης, Μάτζα, Ψιμοπουλάκης (84’ Τόσκα), Μάλο, Φανουράκης (67’ Γιοτοπούλης), Κυριακάκης, Μηναδάκης.