Άδικη ήττα 1-0 για τα Κανάρια από το Άλογο Μαλεβιζίου στο γήπεδο της Τυλίσου για την 12η ημέρα του πρωταθλήματος της Β2 ΕΠΣΗ.

Σε ένα μοιρασμένο, αλλά δίχως αξιόλογες φάσεις πρώτο ημίχρονο, οι δύο ομάδες δεν κατάφεραν να παραβιάσουν την αντίπαλη εστία, με το 0-0 να είναι το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Αντίθετα στην επανάληψη τα Κανάρια ανέλαβαν την πρωτοβουλία των κινήσεων και δημιούργησαν καλές στιγμές για γκολ, με κορυφαίες τις χαμένες ευκαιρίες των Καρπαθάκη και Κατσούρι.

Η υπεροχή του Μαρτινέγκο καρποφόρησε με τον Κατσαβούνη να πετυχαίνει γκολ με κτύπημα φάουλ, με τον διαιτητή όμως να ακυρώνει το γκολ, αν και αρχικά είχε δείξει τη «σέντρα»… Κόντρα στη ροή του αγώνα στο 92’ οι γηπεδούχοι πέτυχαν το 1-0 με τον Συνολάκη, με το οποίο και ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Παπαδοσπυριδάκης Ε. και επόπτες οι Κλαμπατσέας Χ. και Μπιτζιλή Μ.

Άλογο Μαλεβιζίου: Μπάμπης, Περάκης (67’ Συνολάκης), Γκούφας, Ζερβός Ν., Χαλκιαδάκης Ν., Χριστοδουλάκης, Κυραλάκης (85’ Χριστοδουλάκης Μ.), Νικηφόρος, Ζερβός Γ. (67’ Νικολάου), Σημαϊάκης, Πυτικάκης (λ.τ. 30΄ Γκιαουράκης).

Κανάρια: Παπαδάκης, Μαυροϊδής, Γκαρής, Βασιλάκης Ν., Πανδερμαράκης, Κατσαβούνης, Κατσούρι (75’ Διγενής), Πάπα, Βασιλείου (62΄Βασιλειάδης), Γκούντελος (55΄ Σπανάκης), Καρπαθάκης.