Επιβλητική νίκη 7-0 για τις Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ στο γήπεδο του Αλικιανού επί της Στίλβη Χανίων, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Γ’ Εθνικής Γυναικών.

Οι Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ έδειξαν την υπεροχή τους από την αρχή της αναμέτρησης, στο 1ο λεπτό της οποίας άνοιξαν το σκορ με την Κοκοσάλη να πετυχαίνει το 0-1. Στο 12’ η Λιοδάκη έχασε μεγάλη ευκαιρία όταν η κεφαλιά της σταμάτησε στο δοκάρι, ενώ στο 23’ η Ρέιγκ-Παπαδάκη με σουτ σημείωσε το 0-2. Στο 38’ η Μανουσάκη-Βαβούλη ανέβασε το σκορ στο 0-3, με το οποίο τελείωσε το πρώτο μέρος.

Εξίσου καλές και στο δεύτερο ημίχρονο οι Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ ανέβασαν στο 69'  το σκορ στο 0-4 με εύστοχο πέναλτι της Μανουσάκη-Βαβούλη, ενώ η ίδια παίκτρια στο 73’ έγραψε το 0-5. Η Τουγλή στο 84’ έφτασε το σκορ στο 0-6, ενώ το τελικό 0-7 διαμορφώθηκε και πάλι από την Μανουσάκη-Βαβούλη στο 87.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Αγαλιώτης και επόπτες οι Κελεσίδης και Κοντούλας

Στίλβη Χανίων: Κλωθάκη, Μυλωνά, Βαγιωνάκη, Σμαριανάκη, Κεφαλίδου, Μαζανάκη, Παπανουδάκη, Βάνι, Σούνα (80’ Μαζανάκη), Κουτσουκλάκη (46’ Μακράκη), Σταυρουλάκη.

Νέες ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Χουστουλάκη, Δασκαλάκη, Σκεπάρνη (75’ Τουγλή), Λιοδάκη, Καπνιστού, Στρατάκη, Ρέιγκ-Παπαδάκη, Δρακογιαννάκη, Κοκοσάλη (66’ Λαμπράκη), Μανουσάκη-Βαβούλη, Λάρου (66’ Παπαδάκη).