Τέταρτη νίκη σε ισάριθμους αγώνες για τις Γυναίκες ΕΡΓΟΤΕΛΗ οι οποίες επικράτησαν 1-0 του ΟΦΗ στο γήπεδο Αλμυρού, στον εξ’ αναβολής αγώνα για τη 2η αγωνιστική της Α’ Εθνικής κατηγορίας Γυναικών.

Σε έναν αγώνα με λιγοστές καλές στιγμές, αλλά μεγάλο πάθος και καλό ρυθμό, ο ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ ξεκίνησε καλύτερα και μόλις στο 2ο λεπτό έχασε μεγάλη ευκαιρία να ανοίξει το σκορ όταν η Τούνα βρέθηκε μόνη της απέναντι στην Ντανιέλσντοτιρ, με την τερματοφύλακα του ΟΦΗ να αποκρούει σωτήρια.

Ο ΟΦΗ ισορρόπησε στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς όμως να δημιουργήσει μεγάλες φάσεις. Στο 67’ ακυρώθηκε γκολ των γηπεδούχων ως οφ σάιντ και στο 88’ μετά από αναταραχή στην άμυνα του ΟΦΗ η μπάλα έφτασε στην Σαριδάκη και αυτή με ωραίο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα πετυχαίνοντας το 0-1 που ήταν και το σκορ του αγώνα.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κυριακόπουλος, με επόπτες τους Μάτσα και Κατσογιάννη.

ΟΦΗ: Ντανιέλσντοτιρ, Παπακωνσταντή, Κουκουλάκη, Κατιρτσίδου, Πέιου, Τριβυζάκη, Ίσραελ, Κυδωνάκη, Νικηταρά, Αραβιάκη (84’ Μανιά).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Γρηγοριάδου, Κωνσταντοπούλου, Δρακωνάκη, Δρακογιαννάκη, Φανουράκη, Ραπάνη, Ξέρα, Σιδηρά, Τούνα, Γουνάκη (65’ Σαριδάκη), Κιουτάχιαλη.