Επιβλητική εμφάνιση και νίκη για τη Γυναικεία ομάδα του ΕΡΓΟΤΕΛΗ η οποία επικράτησε 7-0 του Φείδωνα Άργους, στο γήπεδο «Ν. Καζαντζάκης», για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος της A’ Εθνικής.

Οι κιτρινόμαυρες ξεκίνησαν εξαιρετικά τον αγώνα και μόλις στο 8ο λεπτό άνοιξαν το σκορ με την Δρακωνάκη, γκολ όμως το οποίο ακυρώθηκε ως οφ σάιντ. Στο 21’ η Ραπάνη με σουτ μέσα από την περιοχή ανάγκασε την Μούγιου σε εντυπωσιακή επέμβαση, εν το 1-0 έγινε στο 35’ με ωραία ενέργεια της Τζόνσον.

Τρία λεπτά αργότερα στο 38’ η Μπράουν με εντυπωσιακή κίνηση από την μεσαία γραμμή έφτασε στην αντίπαλη περιοχή και με σουτ έγραψε το 2-0, ενώ στο 44’ μετά από ενέργεια της Τζόνσον η Μούγιου με αυτογκόλ διαμόρφωσε το 3-0, για να γίνει το 4-0 στο 45’ με σουτ της Δρακωνάκη, σκορ με το οποίο έληξε το πρώτο μέρος.

Εξίσου καλές και στην επανάληψη οι παίκτριες του ΕΡΓΟΤΕΛΗ ανέβασαν το σκορ στο 5-0 στο 50' με έξυπνη ενέργεια της Ραπάνη, ενώ στο 73’ η Τζόνσον πέτυχε το 6-0, για να διαμορφώσει το τελικό 7-0 η Ραπάνη στο 82’ Οι γηπεδούχες είχαν ευκαιρία και για 8ο γκολ, όμως στο 90’ το σουτ της Ξυλούρη σταμάτησε στο δοκάρι.

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Λιατίφη, Γουνάκη, Καλέση, Κιουτάχιαλη, Κωνσταντοπούλου (57’ Φανουράκη), Δρακωνάκη (73’ Σαριδάκη), Μπράουν, Φάμπερ (16’ λ.τ. Ξέρα 73’ Ξυλούρη), Ραπάνη, Τζόνσον, Συμεωνίδη.

Φείδων: Μούγιου, Λέκα (65’ Παραλυκούδη), Σκιντζή, Λιότση, Παπαντωνίου (25’ Κουκουμάνου 81’ Κωτσιοπούλου), Τριανταφύλλου, Λουλεμέ, Πάστρα, Γαλάνη, Καραγιάννη, Μπακασιέτα.