Νικηφόρα ξεπέρασαν οι Νέοι Εργοτέλη και το εμπόδιο των Νέων του Ηροδότου κλείνοντας έτσι με τον καλύτερο τρόπο της αγωνιστικές τους υποχρεώσεις για το 2017. Η ομάδα μας επικράτησε με σκορ 3-0 προσθέτοντας τρεις ακόμα βαθμούς το ενεργητικό της.

Παρά τις δύσκολες καιρικές συνθήκες και τον δυνατό αέρα που φυσούσε στο γήπεδο έγινε ένα καλό παιχνίδι με τους παίκτες μας να παρουσιάζουν μια πολύ καλή αγωνιστική εικόνα γεγονός που ικανοποίησε τον Αντώνης Φραγκάκης «Συγχαρητήρια στους παίκτες μου. Έφτασαν δίκαια στη νίκη αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο. Όλες μας οι γραμμές λειτούργησαν πολύ καλά κυρίως η αμυντική ήταν  άψογη. Θα συνεχίσουμε να δουλεύουμε με το ίδιο πάθος και διάθεση για διάκριση» επεσήμανε χαρακτηριστικά μετά την νίκη της ομάδος του ο τεχνικός των κιτρινόμαυρων.

Στο ημίχρονο οι Νέοι Εργοτέλη προηγήθηκαν με 2-0. Πιο συγκεκριμένα το σκορ άνοιξε στο  στο 25’ ο Βενεράκης με ωραίο πλασέ μετά την σέντρα του Φαζάκη. Επτά λεπτά αργότερα έπειτα την όμορφη ατομική ενέργεια και πάσα του Αλεξάκη ο Φαζάκης διπλασίας τα τέρματα.

Το τελικό 3-0 έγινε στο 65’ όταν ο Βενεράκης εκτέλεσε κορνερ, ο Στεφανάκης έπιασε την κεφαλιά και παρά την προσπάθεια των αμυντικών των φιλοξενούμενων η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

NΕΟΙ ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Σταυράκης, Χαριτάκης, Μουντράκης, Καλογεράκης, Θεοδωράκης, Πάγια (67' Σκουλάς), Σταματάκης, Αλεξάκης (71' Μπερνίκου), Φαζάκης, Καπουράνης (46' Παπαδάκης), Βενεράκης

ΝΕΟΙ ΗΡΟΔΟΤΟΥ: Ντραγκότι, Χιωτάκης, Κουρουκιαβούρης (65' Ανδρεαδάκης), Ζωνάκης, Βασιλάκης, Ανδρεαδάκης, Γιαλαμάς (45' Ανδρεαδάκης), Γκίνη, Χαλκιαδάκης, Τζενάκης, Σιδηρόπουλος (60' λ.τρ.Λυρώνης)