Αλώβητη πέρασε από το Αίγιο η Κ19 του Εργοτέλη όπου παίζοντας θαυμάσιο ποδόσφαιρο πήρε σπουδαία νίκη με σκορ 3-0 απέναντι στο αντίστοιχο συγκρότημα του Παναιγιάλειου στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων Football League.

Οι παίκτες μας μπήκαν δυνατά στο παιχνίδι, δείχνοντας από νωρίς τις προθέσεις τους Η πρώτη καλή ευκαιρία δημιουργήθηκε στο 15’ όταν ο Κατσούρι από καλή θέση σούταρε άουτ.

Στο 17’  ο Λυδάκης πλάσαρε άουτ και τρία λεπτά αργότερα χάθηκε μια ακόμα ευκαιρία με τον Κατσουρι να βγάζει την σέντρα τον Λυδάκη να κάνει την κεφαλιά και την μπάλα να καταλήγει ελάχιστα άουτ.

Η υπεροχή της ομάδας μας έφερε καρπούς στο 27’ μετά από μια πολύ ωραία συνεργασία. Ο Λυδάκης από το χώρο του κέντρου με προσποίηση πέρασε δυο αντιπάλους πάσαρε στον Κατσούρι ο οποίος με ωραίο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα γράφοντας το 0-1

Στην επανάληψη του παιχνιδιού είχαμε το ίδιο σκηνικό. Οι κιτρινόμαυροι  συνέχιζαν να έχουν την υπεροχή και να πιέζουν τους γηπεδούχους

Στο 54’ χάθηκε μεγάλη ευκαιρία όταν ο Κουτσογιαννάκης με καταπληκτική ενέργεια πάσαρε στον Κατσούρι ο οποίος τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Παναιγιάλειου δεν κατάφερε να σκοράρει.

Στο 66’ έγινε το 2-0 με τον Σαϊτάκη μετά από κάθετη μπαλιά του Λυδάκη από δεξιά.

Το τελικό 3-0 σημειώθηκε στο 85’ μετά από εξαιρετικό συνδυασμό των παικτών μας. Η φάση ξεκίνησε με τους Σαμπροβαλάκη, Μαυροματίδη να παίζουν το ένα δυο και τον Κατσούρι από το σημείο του πέναλτι να γίνετε αποδέκτης της μπάλας και να βγάζει την ασιστ στον απερχόμενο Τσακάνι που με βολέ πέτυχε το τρίτο γκολ πανηγυρίζοντας με τους συμπαίκτες του την μεγάλη τους νίκη.

Παναιγιάλειος: Καρακίτσος, Χίσα, Σκιαδάς, Σουβατζόγλου, Κόλα, Ζησημόπουλος, Αιντιν, Τζιτζιφάκος, Σπυρόπουλος, Δημητρέλης, Καφεντζής,

Εργοτέλης: Κορνηλάκης, Λούσι, Μαυροϊδής, Πλαϊτάκης, Δουλγεράκης, Τσακάνι, Σαϊτάκης (76’ Σεραφειμίδης), Κεφαλούκος, Κουτσογιαννάκης (75’ Μαυροματιδης), Κατσούρι, Λυδάκης (82’ Σαμπροβαλάκης)