Δεν κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του Πατούχα η ομάδα του Μαρτινέγκο η οποία ηττήθηκε νωρίς το μεσημέρι της Κυριακής στο γήπεδο «Νίκος Καζαντζάκης» με σκορ 2-0

Ένα μέτριο ματς και με λίγες φάσεις ανάμεσα στις δυο εστίες Η ομάδα της Βιάννου μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και κατάφερε να προηγηθεί στο σκορ μόλις στο 10’ με τους φιλοξενούμενους να βγαίνουν στην αντεπίθεση και ο Σφακιανάκης με κεφαλιά να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.

Ένα λεπτό πριν την λήξη του ημιχρόνου οι κιτρινόμαυροι έχασαν σπουδαία ευκαιρία να ισοφαρίσουν όταν ο Αναστασιάδης έκανε πολύ ωραίο σουτ για να αποκρούσει ο τερματοφύλακας Λουλάκης.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 50’ η ομάδα μας σταθηκε ατυχη όταν το δυνατό σουτ του Θεοδωράκη χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι.

Το τελικό 0-2 έγραψε στο 88’ ο Ραπτάκης

Το  παιχνίδι «στράβωσε» από την αρχή για την ομάδα μας με αποτέλεσμα τα παιδιά να μην καταφέρουν να μπουν στις απαιτήσεις του παιχνιδιού και να πάρουν κάτι θετικό. Θα συνεχίσουμε την προσπάθεια μας. Τα  κεφάλια κάτω  και πολύ δουλειά για να παρουσιαστούμε καλύτεροι στο επόμενο ματς» σχολίασε ο τεχνικός του Μαρτινέγκο Γιώργος Βλατάς λίγο μετά το τέλος του παιχνιδιού.

Μαρτινέγκο: Ψιμόπουλος, Ματαλλιωτάκης, Χαραλαμπάκης, Φαζάκης, Σχοιναράκης, Αντωνόπουλος, Θεοδωράκης (69’ Στεφανάκης), Χότζα (75’ Κρανιωτάκης), Μουρτζάκης, Τσαματιώτης, Αναστασιάδης (72’ Τσάκο)

Πατούχας: Λουλάκης Γ, Βελιβασάκης, Πετράκης, Μουζούρη, Σφακιανάκης Ε. Σφακιανάκης Φ (64’ Γκέτσι), Μπιτζακάκης, Κυριακάκης, Ραπτάκης, Λουλάκης Ε (87’ Κυριακάκης), Κοκολάκης (69’ Βελιβασάκης)