Επέστρεψε στις επιτυχίες η ομάδα του Μαρτινέγκο σημειώνοντας μάλιστα μεγάλη σε έκταση νίκη εκτός έδρας επι του Χειμαρρου με σκορ 6-0!

Οι κιτρινόμαυροι είχαν από την αρχή τον απόλυτο έλεγχο του παιχνιδιού φτάνοντας άνετα στην τελική επικράτηση όπως άλλωστε μαρτυρά και το τελικό αποτέλεσμα.

Η ομάδα μας πήρε από νωρίς κεφάλι στο σκορ. Μόλις στο 8’ ο Θεοδψράκης μετά από πάσα του Μουρτζάκη έκανε το 0-1.

Στο 31’ Αντωνόπουλος και Μουρτζάκης έπαιξαν πολύ ωραία το ένα – δυο με τον  τελευταίο να στέλνει για δεύτερη φορά την μπάλα στα δίχτυα

Στην επανάληψη του παιχνιδιού και το 50’ ο Τσαματιώτης εκμεταλλεύτηκε την κόντρα με αμυντικό του Χείμαρου βγήκε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα Αλεβιζάκης και πλασάροντας πέτυχε το 0-3.

Δυο λεπτά αργότερα ο Τσαματιώτης σούταρε ο τερματοφύλακας έδιωξε την μπάλα για να πάει το ριμάουντ ο Μουρτζάκης και να γράψει το 0-4.

Στο 58’ μετά από ατομική προσπάθεια ο Θεοδωράκης γύρισε την μπάλα στο ύψος του πέναλτι βρίσκοντας χέρι αμυντικού. Ο διαιτητής έδειξε αμέσως την λευκή βούλα με τον Τζαματιώτη να αναλαμβάνει να εκτελέσει την εσχάτη των ποινών και να γράφει το 0-5

Το σκορ έκλεισε ο Μουρτζάκης στο 72’ με πλασέ μετά από ωραία προσπάθεια του Δαφνομίλη από δεξιά.

«Συγχαρητήρια στους παίκτες μας. Είχαν μια πολύ καλή εικόνα, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, βάζοντας την συνεργασία στο παιχνίδι τους κατάφεραν να ανεβάσουν το δείκτη του σκορ και να πάρουν μια μεγάλη νίκη» επεσήμανε ο τεχνικός του Μαρτινέγκο Γιώργος Βλατάς.

Χείμαρος: Αλεβιζάκης, Δαριβιανάκης Ι, Δαριβιανάκης Γ, Καρουζάκης (65΄ Δαριβιανάκης Ν), Κουριδάκης, Κυριακάκης, Πατεράκης, Ορφανός, Κωσταντινομανωλάκης (46΄ Πανελάκης), Μελαμπιανακης,Σηφάκης

Μαρτινέγκο: Ντάγια, Χαραλαμπάκης, Φαζάκης, Ματαλλιωτάκης, Δαφνομίλης Μ (71΄ Τζάκο), Αντωνόπουλος, Σχοιναράκης (72΄ Φαφνομίλης Γ), Θεοδωράκης (60΄ Καρδουλάκης), Τσαμαντιώτης (60΄ Τσελίκια), Μουτζάκης, Αναστασιάδης