Mια ακόμα μεγάλη νίκη πέτυχαν οι Νέοι Εργοτέλη επι του Κεραυνού αυτή την φορά με 4-0 στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής της Α2 κατηγορίας ΕΠΣΗ.

Οι κιτρινόμαυροι πήραν δίκαια τους βαθμούς της νίκης  και διατηρήθηκαν στην δεύτερη προνομιούχο θέση του βαθμολογικού πίνακα για στροφή πριν την ολοκλήρωση του πρωταθλήματος. Πλέον η ομάδα μας περιμένει την τελευταία αγωνιστική όπου με νίκη επι της Τυλίσου εξασφαλίζει το εισιτήριο για την  απευθείας ανοδο στην Α1 Κατηγορία.

Το παιχνίδι έγινε κάτω απο δυνατή βροχή γεγονός που δυσκόλευε την προσπάθεια των παικτών με την ομάδα μας στο πρωτο ημιχρονο να έχει τον ελεγχο του παιχνιδιού και την υπεροχή χωρις ωστόσο να καραφερνει να πετυχει κάποιο γκολ στις ευκαιριες που δημιούργησε στο 5’ με τον Ιατρουδη και στο 15’ και 45’ με  τον Κουτσογιαννάκη.

Στην επανάληψη οι παίκτες μας ηταν πιο ουσιαστικοί και κατάφεραν στο 67’ να προηγηθούν στο σκορ οταν μετά απο σέντρα του Λυδάκη ο Κουτσογιαννάκης έστειλε την μπάλα στα δύχτια. Τρια λεπτά αργοτερα έγινε το 2-0 μετα απο πέναλτι που εκτέλεσε ο Κατσούρι. Στο 78’σχεδόν με την εισοδο του στο παιχνίδι ο Σαϊτάκης με ωραιο δυνατό σουτ εξω απο την περιοχή τριπλασίασε τα τερματα της ομάδας μας. Την μεγάλη νίκη σφράγισε στο 84’ ο Λυδάκης.

Νέοι Εργοτέλη: Σαβουϊδάκης, Λούσι, Κουτεντάκης, Μυφτάρι, Δουλγεράκης, Ψαλιδάκης, Σεραφειμίδης(75’ Σαϊτάκης), Κατσούρι, Κουτσογιαννάκης(80′ Γιαπετζάκης), Ιατρούδης(85′ Μπλεμένος), Λυδάκης

Κεραυνός: Τσαχάκης, Χανιωτάκης, Κοκορέλιας, Κουκάκης, Ανδρικάκης, Λέλεκας, Κενδριστάκης(80′ Τιγκίρης), Μαυρής, Λίλος(80′ Εκχόσου), Δούκας(70′ Σταυράκης), Καλλέργης