Νικηφόρο πέρασμα έκαναν από την Ιεράπετρα οι Νέες του Εργοτέλη όπου στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Γ΄Εθνικής κέρδισαν την Βασίλισσα του Νότου με σκορ 3-0.

Οι παίκτριες της ομάδας μας είχαν μια καλή αγωνιστική εικόνα και έφτασαν δίκαια στην κατάκτηση της νίκης, Από το πρώτο λεπτό έδειξαν τις διαθέσεις τους και μάλιστα κατάφεραν μόλις στο 3’ και την πρώτη καλή ευκαιρία που είχαν να προηγηθούν στο σκορ μ’ ένα τέρμα που σημείωσε η Γρηγοριάδου. Στην συνέχεια τα κορίτσια μας έχοντας καλά διαστήματα σε όλο το πρώτο ημίχρονο προσπαθούσαν να φτάσουν με αξιώσεις στην αντίπαλη εστία.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού οι κιτρινόμαυρες παρουσιάστηκαν ακόμα καλύτερες κέρδισαν την κατοχή της μπάλας και δημιούργησαν αρκετές ευκαιρίες δυο από τις οποίες μετουσίωσαν σε γκολ. Στο 86’ η Γρηγοριάδου πέτυχε το δεύτερο προσωπικό της τέρμα στο παιχνίδι και στην εκπνοή του αγώνα η Καρπαθιωτάκη έγραψε το τελικό 3-0

Βασίλησσα Νότου: Ματζάρι, Παπαβασιλείου, Κοκολάκη, Λαμπράκη, Κτενάκη, Πατραξέλη, Παπαντωνάκη, Παπαδάκη (68’ Παπαδοπετράκη), Χαραλαμπάκη (89’ Λιαπάκη), Χότζα, Χρονάκη (88΄Φραγκουλάκη)

Νέες Εργοτέλη: Φραγκιαδάκη, Χιάφα (75’ Παπαδάκη Χ.), Κατσιρτάκη, Καρπαθιωτάκη, Γρηγοριάδου (88’ Χαλαμπαλάκη), Λιοδάκη, Παπαδάκη Αικ, (69’ Αθανασίου), Φουκάκη, Βαξεβάνη, Δολαψάκη, Λάρου (82’ Κόκουβα)