Μεγάλη σε έκταση νίκη πέτυχε το Μαρτινέγκο στο γήπεδο «Νίκος Καζαντζάκης» αυτή τη φορά κόντρα στην Αναγέννηση Μεσσαράς με σκορ 5-0.

Ένα ματς το οποίο όπως μαρτυρά και το τελικό αποτέλεσμα δεν δυσκόλεψε την ομάδα μας. Σαφώς ανώτερη σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού κατάφερε ν ανοίξει τον χορό των γκολ στο 21’ με πλασέ του Χότζα, μετά από σέντρα του Στεφανάκη.

Στο 26΄ ο Στεφανάκης κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε ο ίδιος εύστοχα διπλασιάζοντας τα τέρματα για το Μαρτινέγκο.

Στην επανάληψη του παιχνιδιού και πιο συγκεκριμένα στο 51΄ ο Τσαμαντιώτης με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή τριπλασίασε έστειλε για Τρίτη φορά την μπάλα στα δίχτυα. Τέσσερα λεπτά αργότερα μετά από κόρνερ του Χότζα ο Θεοδωράκης με κεφαλιά, ανέβασε το δείχτη του σκορ στο 4-0.

Στο 70΄ οι κιτρινόμαυροι είχαν δοκάρι σε σουτ του Τζάκο, ενώ ο ίδιος παίκτης στο 79΄ με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 5-0.

Μαρτινέγκο: Ψημόπουλος, Χαραλαμπάκης, Ματαλλιωτάκης, Φαζάκης, Αντωνόπουλος, Στεφανάκης (46΄ Τζάκο), Χότζα (46΄ Τσιλίκια), Αναστασιάδης (61΄ Χαλκιαδάκης), Τσαμαντιώτης, Θεοδωράκης (64΄ Μουτζάκης)

Αναγέννηση Μεσσαράς: Αεράκης, Δασκαλάκης Μ, Χατζηπαυλίδης Α, Κουκάκης (42΄ Μαγκουφάκης), Δασκαλάκης Γώργος του Ιωάννη( 73΄ Μιχελάκης), Χατζηπαυλίδης Ι, Σαριδάκης, Δασκαλάκης  Γιώργος του Σταύρου, Τριρινής, Μαζιτζής, Σταυρουλάκης (60΄ Κασσωτάκης)