Ισόπαλο 3-3 έληξε το φιλικό παιχνίδι προπονητικού χαρακτήρα, που έδωσε ο Εργοτέλης με αντίπαλο τον ΟΦΗ στο «Θ. Βαρδινογιάννης» το απόγευμα της Παρασκευής. Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης, όταν οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ με γκολ των Μαρτσάκη στο 10’ και Περογαμβράκη στο 16’. Στη συνέχεια η ομάδα μας ανέλαβε τον έλεγχο του αγώνα και μείωσε αρχικά με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ολαϊτάν στο 27’, έπειτα από ανατροπή του Καλέ. Δύο λεπτά αργότερα (29’) ο Εργοτέλης ισοφάρισε σε 2-2, με αυτογκόλ του Ρουσάκη, ο οποίος έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, έπειτα από γύρισμα του Ολαϊτάν. Στο 38’ ο Καβουσάκης απέκρουσε τη μπάλα στην εκτέλεση πέναλτι του Μαρτσάκη, ο οποίος πέτυχε το 3-2 στη συνέχεια της φάσης. Το τελικό 3-3 διαμόρφωσε στο 42’ ο Ολαϊτάν, ο οποίος με ωραίο πλασέ «κρέμασε» τον Αγριμάκη.

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ:

ΟΦΗ: Αγριμάκης (82’ Γιαγκιόζης), Τσουκάνης, Σαββίδης (73’ Ροβίθης), Αποστολόπουλος, Περογαμβράκης, Γεωργόπουλος, Μαρτσάκης (46’ Μαραθιανός), Κρητικός, Χύζι, Ρουσάκης, Τουγλής (39’ Μανιδάκης).

ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Καβουσάκης (85’ Δασκαλάκης), Ρέντζας (46’ Τζανακάκης), Πίτσος (46’ Λυκογιάννης), Κοζορώνης (46’ Λουβιόν), Φίντελεφ, Καζναφέρης, Γκέντσογλου (60’ Μπόε - Καν), Μπρούνο (46’ Μπουρσέλης), Καλέ (46’ Χαντί), Γιουσούφ, Ολαϊτάν (46’ Χουλά).