Χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία, αλλά με κέρδος τα νέα παιδιά, η ομάδα μας επικράτησε και στο δεύτερο φιλικό της παιχνίδι στην Ολλανδία, με σκορ 3-1 επί της Βίντεσ...

Χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία, αλλά με κέρδος τα νέα παιδιά, η ομάδα μας επικράτησε και στο δεύτερο φιλικό της παιχνίδι στην Ολλανδία, με σκορ 3-1 επί της Βίντεσλακ που αγωνίζεται στη Γ΄ Εθνική Κατηγορία της χώρας. Μετά από ένα άκαρπο πρώτο ημίχρονο, ο Εργοτέλης άνοιξε το σκορ -όπως και χθες με τη Φορτούνα Σιτάρντ-στο 55ο λεπτό, με σκόρερ αυτή τη φορά τον Αλέξη Κουνενάκη(σουτ) που ανήκει στην ομάδα Νέων (Τ. Ε. Π.). Οι Ολλανδοί ισοφάρισαν σε 1-1 πέντε λεπτά αργότερα, ωστόσο στο 65΄ ο Θάνος με πλασέ "έβαλε" τους "κιτρινόμαυρους" ξανά μπροστά στο σκορ (1-2). Το τρίτο γκολ επιτεύχθηκε με πέναλτι του ίδιου παίκτη, που κέρδισε ο Μονιάκης (επίσης παίκτης του Τ. Ε. Π., στην ίδια ομάδα ανήκει και ο Μασέλης) στο 80΄- Εργοτέλης: Δασκαλάκης, Μονιάκης, Σουργιάς, Μπουέλε, Κεφαλούκος, Σταυρακάκης(46΄Κουνενάκης), Τάσιτς, Φραγκουλάκης, Νατσέφσκι, Σκουλούδης(46΄Μασέλης), Θάνος-Ο εκ των μεγαλομετόχων Απόστολος Παπουτσάκης και ο νέος παράγοντας Μανώλης Χαρωνίτης επιστρέφουν απόψε στην Ελλάδα. (Τα στιγμιότυπα από την Ολλανδία όπου διακρίνονται οι ποδοσφαιριστές λίγο πριν τη σέντρα και ο προπονητής Νίκος Καραγεωργίου, είναι από το χθεσινό φιλικό με τη Φορτούνα Σιτάρντ)...