Εκτός έδρας νίκη για τα Κανάρια τα οποία επιβλήθηκαν 1-2 στο γήπεδο του Πανεπιστημίου των Νέων Μινωϊκής, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής της Β1 ΕΠΣΗ.

Το σκορ για την ομάδα του Γιώργου Βλατά άνοιξε στο 22’ ο Αναστασιάδης έπειτα από πάσα του Τσακόνι. Στο 41’ το σουτ του Αναστασιάδη, πέρασε λίγο έξω από το κάθετο δοκάρι, ενώ τρία λεπτά αργότερα την ίδια κατάληξη είχε το σουτ του Θεοδωράκη, με το 0-1 να είναι το σκορ του πρώτου μέρους.

Στην πρώτη καλή στιγμή της επανάληψης στο 47’ ο Σταυρολάκης με φάουλ πέτυχε το 1-1, ισοφαρίζοντας για τους Νέους Μινωϊκής. Τα Κανάρια έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν προβάδισμα στο σκορ στο 68’ όταν ο Σαβουϊδάκης απέκρουσε το φάουλ του Χαλκιαδάκη, ενώ το τελικό 1-2 που έδωσε τη νίκη στα Κανάρια ήρθε στο 76’ όταν ο Χαλκιαδάκης τροφοδότησε τον Θεοδωράκη και αυτός με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Παπαδοσπυριδάκης και επόπτες οι Χριστουλάκης και Μπεκιράκης.

Νέοι Μινωϊκής: Σαβουϊδάκης, Δεληγιάννης, Λυριτζής, Πατσάκης, Φουντουλάκης, Επιτροπάκης, Σταυρουλάκης, Κυριακάκης, Σπαθαράκης (61’ Χιωτάκης), Τζουμακίδης, Καμαράτος (83’ Χανιωτάκης).

Κανάρια: Ντάγια, Χαραλαμπάκης (64’ Χαλκιαδάκης) Κόκκας, Ματαλλιωτάκης, Κριτσωτάκης, Τσακόνι, Τσαγκαράκης (80’ Σχοιναράκης), Χότζα, Θεοδωράκης, Τσαμαντιώτης (59’ Αντωνόπουλος), Αναστασιάδης (74’ Μουρτζάκης).