Ισόπαλος έληξε ο αγώνας (1-1) μεταξύ των νέων του Εργοτέλη και των νέων του Ηρακλή στις γηπεδικές εγκαταστάσεις της Μίκρας.   Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν τον έλεγχ...

Οι «κιτρινόμαυροι» είχαν τον έλεγχο καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα, και ειδικότερα στο πρώτο ημίχρονο, στο οποίο έχασαν πολλές κλασικές ευκαιρίες.

Οι Θεσσαλονικείς άνοιξαν το σκορ προτού καν συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό του δευτέρου ημιχρόνου με τον Πανταζή, πιάνοντας απροετοίμαστους τους ποδοσφαιριστές του Εργοτέλη.

Οι παίκτες του Βασίλη Πλεσίτη ισοφάρισαν στο 67ό λεπτό με τον Χρυσοφάκη, αλλά ο διαιτητής του αγώνα ακύρωσε το γκολ ως οφσάιντ.

Επτά λεπτά αργότερα, συγκεκριμένα στο 74ό λεπτό, ο Χελά  με κεφαλιά θα ισοφαρίσει για τους Κρητικούς, μετά την εκτέλεση φάουλ του Καργιωτάκη.

Στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, ο Ηρακλής πίεσε και προσπάθησε να πετύχει το γκολ που θα του έδινε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς, αλλά έχασε μια μεγάλη ευκαιρία για να τα καταφέρει, μιας και στο 83’ η εκτέλεση πέναλτι του Φωτιάδη είχε ως παραλήπτη την αγκαλιά του Καβουσάκη.

Νέοι Εργοτέλη: Καβουσάκης, Πηγιάκης, Καργιωτάκης, Χελά, Σεληνιωτάκης (78’ Κανδυλάκης), Πουλάκης (68’ Φραγκιαδάκης), Χρυσοφάκης, Γιακουμάκης Μ. (64’ Ανυφαντάκης), Καρέλης, Αποστολάκης (68’ Μιχελιδάκης), Ανωγιαννάκης (72’ Γιακουμάκης Γ.)

Νέοι Ηρακλή: Μέλκας, Ψυχογιός, Φλώρος, Ζήφκας, Κατσίκας, Αναγνώστου (34’ Βουτσιάς) (67’ Τσίλης), Πανταζής, Φωτιάδης, Παναγιωτόπουλος (46’ Δράμπης), Κερμενίδης (46’ Καρανδρέας), Λιόνης (55’ Κώτσιας)