Δεν ανέδειξε νικητή η αναμέτρηση ανάμεσα στους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ και τον Κεραυνό, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες 1-1 για την 5η αγωνιστική της Α2 ΕΠΣΗ.

Σε ένα ιδιαίτερα δυνατό, πάντα μέσα σε αθλητικό πλαίσιο, ματς οι δυο ομάδες είχαν από ένα ημίχρονο υπεροχής, με τους φιλοξενούμενους να είναι καλύτεροι στο πρώτο μέρος και τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ να βελτιώνονται στην επανάληψη και να επιβάλουν τον δικό τους ρυθμό.

Στο 48’ οι γηπεδούχοι είχαν καλή προσπάθεια να ανοίξουν το σκορ, όμως το σουτ του Μανωλιτσάκη μετά το κόρνερ του Στεφανάκη πέρασε λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Γκογκόση. Τεράστια χαμένη ευκαιρία για να γίνει το 1-0 χάθηκε στο 60’ όταν έπειτα από απευθείας φάουλ του Δρίτσα η μπάλα αρχικά κτύπησε στο δοκάρι, στη συνέχεια στη γραμμή χωρίς να την περάσει και κατέληξε έξω.

Κόντρα στη ροή του αγώνα ο Κεραυνός άνοιξε το σκορ στο 66’ με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Ντραγκότι, στο οποίο υπέπεσε ο Γραμματικάκης. Τέσσερα λεπτά αργότερα στο 70’ οι Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ αξιοποίησαν την υπεροχή τους φτάνοντας στην ισοφάριση με κεφαλιά του Σταματάκη, μετά από κόρνερ του Μανωλιτσάκη.

Το 1-1 ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα, καθώς στο 80’ ο Πασπαλάκης δεν στάθηκε τυχερός στο τετ α τετ που είχε με τον Γκογκόση, καθώς η μπάλα από το πλασέ που επιχείρησε έφυγε σύριζα άουτ από το κάθετο δοκάρι

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ψιμόπουλος, Στεφανάκης (69’ Πόποβιτς), Σταματάκης, Γραμματικάκης, Μαυράκης, Μεχμετάι, Μανωλιτσάκης, Σελαμάι (62 Λίλο), Μπερνίκου, Δρίτσας (62’ Πασπαλάκης), Κεβάνι (52’ Γκούρο).

Κεραυνός: Γκογκόσης, Νάτος, Χανιωτάκης, Εργαζάκης, Χαλκιαδάκης, Βασιλάκης, Ντραγκότι, Παπουτσιδάκης, Λίλος (81’ Νάτος), Βοργιάς, Σταυρακάκης (46’ Κουγιουμουτζάκης).

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ζιούτος, με επόπτες τους Ζαφείρη και Καούρα.