Επιβλητική εμφάνιση και νίκη για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίοι επικράτησαν 7-0 του Διαγόρα στο γήπεδο «Νίκος Καζαντζάκης» του Μαρτινέγκο, για την 14η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ΕΠΣΗ.

Οι κιτρινόμαυροι ήταν καλύτεροι σε όλη τη διάρκεια του αγώνα και δεν άφησαν κανένα περιθώριο στους αντιπάλους τους, κάτι που μαρτυρά και το τελικό σκορ της αναμέτρησης.

Το 1-0 σημειώθηκε στο 20ο λεπτό με εύστοχο κτύπημα πέναλτι του Σταματάκη, το οποίο κέρδισε ο ίδιος, ενώ ο Μεχμετάι στο 36’ πέτυχε το 2-0, για να γράψει το 3-0 ο Μπερνίκου στο 39’, ενώ ο Μανωλιτσάκης διαμόρφωσε το 4-0 στο 44', σκορ που ήταν και το τελικό του πρώτου ημιχρόνου.

Εννέα λεπτά μετά την έναρξη της επανάληψης στο 54’ ο Πασπαλάκης ανέβασε το σκορ στο 5-0, ενώ ο Μπερνίκου στο 60’ σημείωσε το 6-0, για να διαμορφώσει το τελικό 7-0 ο Μανωλιτσάκης στο 79’.

Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Ελευθεράκης, με επόπτες τους Δρακουλάκη και Δρακωνάκη.

Νέοι Εργοτέλη: Ψιμόπουλος, Γκούρο (46’ Πασπαλάκης), Στεφανάκης (46’ Πόποβιτς), Βαρσάμης, Μαυρής, Σελαμάι, Μανωλιτσάκης, Μεχμετάι, Μπερνίκου, Δρίτσας (46’ Λίλο), Σταματάκης (60’ Χαριτάκης).

Διαγόρας: Λογιάδης, Κοκκινάκης, Μεθυμάκης, Τσάμης, Αξιώτης (51’ Ανδρουλάκης), Τζουλιαδάκης, Μπιμπάκης, Ανδρουλάκης, Σωμαράκης, Περβολαράκης, Σκουλάς.