Εντός έδρας ήττα για τους Νέους ΕΡΓΟΤΕΛΗ από τη Δαμάστα 1-2, στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της 22ης αγωνιστικής της Α2 ΕΠΣΗ.

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με το ενδιαφέρον και την αγωνία να είναι αμείωτα μέχρι και το τελευταίο σφύριγμα του διαιτητή, οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης να ανατρέψουν το εις βάρος τους σκορ με δυο γκολ του Απλαδά και να πάρουν τη νίκη.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις καλύτερες προϋποθέσεις για την ομάδα των Νέων ΕΡΓΟΤΕΛΗ, οι οποίοι μόλις στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης άνοιξαν το σκορ, όταν μετά από κόρνερ του Μανωλιτσάκη, ο Γιαπετζάκης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στο δοκάρι και στην επαναφορά ο Μπερνίκου πέτυχε το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι στην επανάληψη πίεζαν για την ισοφάριση και στο 60’ έχασαν μεγάλη ευκαιρία να την πετύχουν, όταν είχαν σουτ στο δοκάρι με τον Ντίνο. Ότι δεν έγινε στη φάση αυτή, συνέβη στο 86’ όταν ο Απλαδάς με δυνατό σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα ισοφαρίζοντας 1-1, ενώ δύο λεπτά αργότερα στο 88’ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το τελικό 1-2.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Βισκαδούρος και επόπτες οι Δασκαλάκης Α. και Δασκαλάκης Ι.

Νέοι ΕΡΓΟΤΕΛΗ: Ψιμόπουλος, Μανωλιτσάκης, Γκούρο (90’ Μαυρής), Μαυράκης, Γιαπετζάκης (90’ Λίλο), Μεχμετάι, Μπερνίκου, Σελαμάι, Βαρσάμης, Δρίτσας (79’ Κεβάνι), Σταματάκης (82’ Πασπαλάκης).

Δαμάστα: Μαργαρίτης, Βερούσι (46’ Ντίνος), Αποστολάκης (67’ Σερλιδάκης), Απλαδάς, Μπιμπίρης, Μανουσάκης (91’ Μουλακάκης), Τζουβάρας, Γεωργαλάς, Χαλκιαδάκης, Κλαπάκης (91’ Γαργανουράκης), Μαρκάκης.